2017 Banka Konut Kredisi Faiz Oranları

27.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 62 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Konut edinmek isteyen kişiler de bankaların kredi imkanlarından faydalanmak istemesinin yanı sıra; bu tür faaliyetlerde yer alma amacı güderek; gerekli araştırmaları gerçekleştirmekte ve gerekli ihtiyaçlarını karşılamak adına da tercih yaptıkları herhangi bir banka ile iletişime geçerek konut kredisini edinebilmeleri de mümkün olacaktır. Yalnız bu tür kredileri edinme işleminden önce hangi banka ile çalışmaları gerektiğini de araştıracak olan konut edinmek isteyen kişiler; bu bağlamda tercihlerini yaparak istedikleri meblağlara herhangi bir şart taşımadan ulaşabileceklerdir. Ulaştıkları meblağları da belli bir faiz oranının akabinde taksitlendirilerek ödeme imkanını ellerinde tutacaklardır.

 

2017 yılında bankaların verdiği konut kredilerinin bankalara göre sıralanması durumunda 10 yıllık bir vadede en düşük faiz oranı ile Ziraat Bankası kendini gösteriyor. %0.88 oranında verdiği faiz imkanı ile tercih edilen bir banka olan Ziraat Bankası; 100.000 TL’lik bir kredi çekiminde 1.353 TL gibi bir meblağ ile taksitlenecek ve 163.593 TL gibi genel bir genel alım gerçekleştirecektir. Ev kredisi konusunda 10 yıllık bir vadede ödenecek olan bu meblağ kapsamında da en düşük konut kredisi olmasıyla bilinmektedir. Söz konusu bankayı tercih eden kişilerin de bu tür bir kredi çekim işlemi gerçekleştirdiği dönemlerde de bu şekilde bir ödeme planı ortaya çıkarak; insanların 10 yıllık bir dönemde devamlı olarak ödeyecekleri bir olgu olarak kendini gösterecektir.

Konut kredisi sağlama aşamasında kendini gösteren bankalar arasında Ziraat Bankası’ndan sonra yer alan QNB Finansbank ve ICBC Turkey bankaları %0.95 faiz oranı ile kendini gösteriyor. Yapı Kredi ise %0.97 oranıyla bu iki bankayı takip ederken; KuveytTürk ve AlBaraka ise %1.03’lük oranı ile ihtiyaç sahiplerine konut kredisi sağlamak adına kendilerini göstererek; bu tür krediyi talep eden kişilere hizmet vermeye devam ediyor. Konut edinme kredisinin 2017 yılı içerisinde yer alan bankalara bağlı olarak değişen oranlar kapsamında da farklılık göstermesi üzerine; banka seçimini gerçekleştirirken; bu tür bir geri ödeme hususlarını da dikkate almakta ve bu anlamda da hizmet seçeneklerinden yararlanma isteği ile kendilerini göstermektedirler.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar