2017 Döviz Faiz Oranları

29.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 59 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankalar ile çalışacak olan ve mevduat hesabı açtırma amacı güden kişiler; bu bağlamda bankaların faiz oranları hakkında bazı araştırmalarda bulunarak; var olan paralarını en iyi biçimde değerlendirmek adına bilgi toplama işlemi içerisine gireceklerdir. Bu aşamada da mevduat hesaplarını döviz birimleri üzerinden meydana getirecek olan kişiler; tespit ettikleri bankalar üzerinden yatırım işlemlerini gerçekleştirerek; istenilen kazancı elde etmeye dayalı seçenekleri ele almaları durumundan fayda sağlayacak şekilde faaliyetlerini devam etmeleri de belirtilmektedir. Bu anlamda da insanların döviz kurlarına dayalı olarak mevduat hesaplarını ortaya çıkarmaları ve bu anlamda da herhangi bir banka ile çalışma sonucunda da faiz oranları kapsamında kazanç elde etme durumu da kendini gösterecektir.

Döviz kurlarında dalgalanma yaşanması ve yabancı para birimlerinin sürekli olarak artış halinde olmasından dolayı; finansal müşteriler; dövizlerin durumlarına güvenemediklerinden dolayı; Türk Lirası’na çevirim işlemlerini gerçekleştirememekte ve böylelikle de döviz mevduat hesaplarını meydana getirdikleri de söylenebilmektedir. Bu şekilde hareket edecek olan finansal kullanıcılar döviz kurlarına bağlı olarak kendini gösteren mevduat hesaplarının faiz oranlarını da araştırmaya başlayacaklardır. Genel olarak dolar ve Euro kapsamında yer alan bu tür hesaplara sahip olmak isteyen kişilere bankalar yüksek oranlarda faiz imkanı sağlayarak; aynı zamanda da hoş geldin faizi adı altında da yatırımlarını değerlendirmeleri anlamında kendi yönlerine doğru hareket etmelerini beklemektedirler.

Döviz faiz oranlarına dayalı bir bilgi toplama işlemi gerçekleştirdiğinizde ilk olarak ING Turuncu Hesap kendini gösterecek ve %11.50 oranındaki yatırım payı ile de dikkatleri üzerine çekecek bir unsur olarak görülecektir. Daha sonraki sıralarda ise OdeaBank Oksijen Hesap, Akbank Direkt Serbest Hesap, Ziraat Bankası İnternet Şube Mevduat Hesabı ve Vakıfbank E-Mevduat yer almaya başlayacaktır. En düşük oranda faiz seçeneği ile yer alan döviz hesabını sağlayacak bankalar arasında da Türkiye İş Bankası yer almakta; İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat adı altında da döviz yatırımı yapacak olan kişilere %8.90 oranında bir faiz oranı sağlamakta olup; kişilerin döviz hesaplarından yararlanmasını da bekleyecek bir pozisyonda kendini göstermektedir.

 

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1751
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,195
  İngiliz Sterlini
  4,6455
  Japon Yeni
  3,2404
  Rus Rublesi
  0,06026
  SA Riyali
  0,95328
  Altın
  145,667
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:05
 • Son Yazılar