2017 Kosgeb Girişimcilik Kursları

23.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 54 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

    KOSGEB yani bir diğer adıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, ilk olarak 1990 yılında faaliyete geçmiş olup, o zamanlar sadece hali hazırda olan işletmeleri desteklemekteydi. 2009 yılından itibaren yeni bir yapılanma sürecine giren KOSGEB günümüzde artık yeni açılacak işletmelere de destek sağlamaktadır.

Ülkemizde milyonlarca insan fabrikalarda ve diğer iş yerlerinde, hiçbir vasfa sahip olmadan çalışmaktadır. Bu insanların yarısı 18 ila 30 yaş arasında olup, en verimli zamanlarını boşa geçirmektedirler. Oysaki devlet 16 yaşını doldurmuş herkese, bir sanat ve mesleki eğitimler vererek onları iş sahibi yapmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda 18 yaşını dolduran tüm vatandaşlara iş yeri kurmaları için belirli bir oranda destek sağlamaktadır. KOSGEB de bu amaçla kurulmuş olup, kendi işini kurmak isteyen girişimcilere eğitim, hibe ve faizsiz kredi vererek, insanları girişimcilik yapmaya teşvik etmektedir. Ayrıca KOSGEB kendi işini yapmak isteyenlere maksimum 150 Bin Türk Lirası destek sağlamaktadır.

Kendi işini kurmak isteyen girişimciler KOSGEB desteğinden yararlanabilmek için yine kendi bünyesi altında verdiği 70 saatlik bir eğitim kursunu tamamlamaları gerekmektedir. KOSGEB uygulamalı girişimcilik kursu adı verilen bu uygulamada Türkiye’nin her şehrinde belirli tarihlerde KOSGEB tarafından tecrübeli eğitimciler ile düzenlenmektedir. Bu eğitim tamamen ücretsiz olmakla beraber, eğitimi KOSGEB’in kendi şubeleri, üniversiteler, belediyeler, halk eğitim merkezleri, sanat ve meslek kursları veren eğitim kurumları, İşkur, o bölgenin sanayi ve ticaret odaları ile birlikte bir işbirliği sağlanarak verilmektedir.

2017’de alınan yeni karar ile KOSGEB girişimcilik uygulamalı kurslarının eğitim saatleri 70 saatten 32 saate düşürülmüştür. Bu kursun amacı yeni iş yeri kuracak kişilere fikir sunmak, Pazar araştırması yapma konusunda önemli bilgiler vermektir. Ayrıca yapılan projenin daha iyi sunulması için iş planı hazırlamasının nasıl yapılacağı da öğretilmektedir.

2017 KOSGEB uygulamalı girişimcilik kurslarına başvurabilmek için, www.kosgeb.gov.tr web sitesinden yaşanılan şehirdeki açılacak kursların yerine ve tarihine bakılmalıdır. Ayrıca KOSGEB dışında İşkur, İsmek, Komek, İzmeb, gibi kurslar ve üniversiteler de bu kursları açmaktadır.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,1954
  İngiliz Sterlini
  4,6463
  Japon Yeni
  3,2401
  Rus Rublesi
  0,06025
  SA Riyali
  0,95337
  Altın
  145,627
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:36
 • Son Yazılar