2017 Kredi Alma Şartları

23.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 58 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

 İnsanların ihtiyaçları arttıkça, elde ettikleri gelirler yetmemektedir. Böyle durumlarda borçlanma yoluna başvururlar. Borçlanmanın en kolay ve en güvenilir yolu bankalardan alınan kredilerdir. Kredi ya da kredi kartı herkese verilmez, bazı şartları vardır. Bazı bankaların yapmış olduğu kefilsiz, şartsız, masrafsız kredi kampanyalarında bile kişide bazı unsurlar ve bazı şartlar aranmaktadır.

Kredi başvurusunu onaylamak ne kadar bankanın kendi inisiyatifinde olsa da genel olarak kişi bazı şartları bulundurmak zorundadır. Örneğin, bir kişi çalışmaya yeni başladı ve evlenmek istiyor. Bunun için bankaya ihtiyaç kredisi için başvuruyor. Fakat banka, bu kişinin kredisini reddedecektir. Çünkü kredi alabilmek için belirli bir süre gerekmektedir. Bu kişi aynı iş yerinde en az 6 süreyle çalışmış olmalıdır. Aksi takdirde yaptığı başvuru önemsenmeyecektir. Bu nedenle sigortalılık süresi kredi alınabilmesi konusunda önemli bir şarttır. Fakat yine de bazı bankalar maaş için kredi çekilmek istenen bankayla çalışılması şartıyla müşteriye kredi verebilmektedir.

Bir başka önemli şart ise, kredi başvurusu yapan kişinin herhangi bir kredi kartı ya da kredi borcunun bulunmaması. Eğer başvuru sırasında devam eden bir borç gözükmesi varsa, kredi başvurusu onayı gerçekleşmeyecektir. Bu gecikme ortadan kaldırılsa bile bankacılık siciline kayıt olacağı için kredi başvurusu sonucu daha zorlaşacaktır. Bir diğer önemli şart ise, kredi notudur. Kredi başvurusu yapan kişinin kredi notu daha önceden ödemediği bir kredi ya da kredi kartı borcu nedeniyle düşmüşse, bu kişinin kredi başvurusu onaylanma süreci daha yavaş ve daha dikkatli araştırılarak geçecektir. Ayrıca bu borçlardan dolayı idari takibe girildiyse yine başvuru sonuçları uzun bir süreç sonunda sonuçlandırılacaktır. Örneğin, geçmişte idari ya da yasal bir takip altına alınan müşterilerin, başvuru süreci içerisinde mevduat ilişkisi oluşturularak, kredi dışı ürünleri kullanmaları 3 ila 6 ay arasında yapılan başvurularda onay almalarını sağlar.

Bankalar kredi verme şartları arasında bir de borç ödeme geçmişi önemlidir. Daha önce alınan kredilerin zamanında ödendiği ya da kredi kartı borçlarının zamanında ve düzenli olarak yatırılıp yatırılmadığı araştırılarak başvurulara onay verilmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,1954
  İngiliz Sterlini
  4,6463
  Japon Yeni
  3,2401
  Rus Rublesi
  0,06025
  SA Riyali
  0,95337
  Altın
  145,627
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:36
 • Son Yazılar