2017 Tarım Bakanlığı Hibe Programları

27.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 57 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Çiftçileri destekleyecek olan programları düzenleyen devlet birimler; Tarım Bakanlığı bünyesinde gıda ve sanayi hammaddesini toprak kaynaklı bir biçimde üretecek olan kişileri baz alarak; çiftçilere belli oranlarda yardımlar yaparak; bu tür yardımları da üretime teşvik etme amacı güderek; üretim yapacak olan kişilere hibe etmektedir. Kırsal alanda yaşayan; tarım ve hayvancılık ile geçimini sağlayan kişileri teşvik etmek amacıyla gündemde yer alan teşvik primleri hibe adı altında kendini gösterecektir.  Tarım Bakanlığı tarafından bu tür imal işlemlerini hayata geçirecek olan kişilere başvuru yapmaları halinde sağlanacak olan bir karşılıksız kredi olarak değerlendirilmekle beraber;  üretimin daha etkin bir biçimde sağlanması adına ortaya çıkarılan mali kaynaklar arasında da yer almaktadır.

Farklı biçimlerde kendini gösteren Tarım Bakanlığı’na dayalı hibe programı; süt, kırmızı et ve toprağa dayalı ürünlerin daha çok sayıda yer alması aşamasında devreye girmektedir. Bu anlamda da ön planda yer alacak şekilde yer alan bu tür hibe programı kapsamında yer alacak ve çiftçilerin üretimi gerçekleştirmek adına da daha etkili sonuçlar alması aşamasında da yeterlilik sağlayan bir program olarak nitelendirilecektir. Tarım Bakanlığı tarafından sağlanacak olan bu tür hibe programları 2016-2018 yılları arasında yer alacak şekilde farklı bir program ile kendini göstermiş ve sadece üretim yapacak olan çiftçileri değil; bu tür işlere henüz yeni başlamış olan gençleri ve kırsal kesimde ikamet edecek olan kişileri de kapsayacak şekilde varlık göstermektedir.

Tarım Bakanlığı tarafından ortaya konulan bu tür bir hibe desteği sayesinde başvuru yapacak olan çiftçilere 30.000 TL gibi bir meblağ ödenecektir. Devlet kasasından üretim tarımsal ürün üretim analımda ayrılan para ise 450 milyon TL olarak belirlenmiş olup; çiftçilerin desteklenmesi adı altında da bu tür bir program devreye sokularak; çiftçilerin giderlerinin karşılanmasına dayalı bir işlem hayata geçirilmiştir. Bu anlamda da çiftçilerin ürün yetiştirme aşamasında karşılarına çıkacak olan giderlerin bir kısmı devlet kasasından karşılanmakta olup; bu anlamda da çiftçilerin daha fazla kar etmesine dayalı bir teşvik edici unsur olarak da görülmüştür.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar