Altın Hesapları

29.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 68 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Ekonominin gelişmesiyle insanların para harcama alışkanlıkları değişse de tarasarruf ve birimken asla vazgeçmemişlerdir. Ancak birikim yapma şekilleri değişiklik göstermiştir. İnsanlar ekonomik olarak kendilerini güvende tutmak ve herhangi beklenmeyen bir olayın yaşamanması durumuna önlem olarak maddi zorluk çekmemek adına birikim yapmaktadırlar. Eski zamanlarda tasarruflarla sağlanan birimler yastık altında saklanarak tamamen ekonomi dışında tutulmuştur. İktisadi olarakta dolaşıma girmeyen paranın ekonomiye ciddi zararları vardır. Çünkü piyasayıda görünmeyen para akışları vardır ve üretim kadar tüketim yapılmazsa ekonomi bir noktada tıkacaktır.  Birikim yapmanın birçok yolu vardır. Bir çok insanlar bankalar yardımıyla yatırımlarını değerlendirmektedir. Bankalarda bu konularda müşterilerine bir çok seçenek sunmaktadır. Banka müşterisi değerlendirmek istediği parasını bankanın ona sunduğu ve kendisine en uygun bulduğu seçenek ile değerlendirmektedir. Bunlardan en çok kullanılan birikim hesabı ise altın hesaplarıdır.

Altın hesaplarının varlığı geleneksel yöntemler ve kültürel alışkanlıkla gelen yastık altında biriktirmeye farklı bir bakış açısı kazandırmıştır. Altın hesabı açmak isteyen bir kişi bu taleple kendi şartlarına en uygun gördüğü bankaya gidip bir müşteri temsilcisine talebini ileterek işleminin gerçeklemesini sağlayabilir. Ve ya banka müşterisi internet bankacılığı kullanıyorsa altın hesabı açma işlemini gerekli banka şubesine gitmeden bile halledebilir. Birikimi yapılan altınların banka hesabında tutulması hem güvenlik açısından hemde faiz getirisi açısından avantajlıdır. Yastık altında biriktirilen altının eskime payı ve en önemliside herhangi bir hırsızlık olayında çalışma riski vardır. Ancak birim altınlarının banka hesabında tutulması otomatik olarak eskime ve çalınma riskini ortadan kaldırmaktadır. Diğer bir önemli nokta ise altın birikiminden faiz getirisi kazanmaktır. Bankadan bankaya değişiklik gösterde altın miktarının değeri kadar olan anapara miktarından hesabınıza faiz getirisi eklenecektir.

Altın hesabında dikkat edilmesi gereken nokta ise piayasadaki altın fiyatlarının değişimidir. Altın fiyatlarında oluşan dalgalanmalar oldukça önemlidir. Altın hesabı sahibi olan banka müşterisi altın hesabı yatırımı yaparken satın alma anında altının birim fiyatının düşük olduğundan emin olmalıdır ve bozdurma işlemi yapmaya karar vermesi durumunda altınlarını alış fiyatından düşük bir fiyata bozdurmamalıdır.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1751
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,195
  İngiliz Sterlini
  4,6455
  Japon Yeni
  3,2404
  Rus Rublesi
  0,06026
  SA Riyali
  0,95328
  Altın
  145,667
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:05
 • Son Yazılar