Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar

24.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 60 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

   Son zamanlarda banka ve finans konusunda, bankaların ve firmaların birbirleriyle girdiği rekabetin doğurduğu sonuçlardan biri de anında kredi onayı veren bankalar sorunudur.

Bankalar, müşterilerini kaybetmemek adına ve onlara daha iyi hizmet vermek adına birçok kampanya yürütmektedir. Teknolojinin hızla gelişmesi, günlük ihtiyaçların sürekli artması, her gün yeni kredi başvurularının bankalarda çoğalması, zaman kavramının günümüzde giderek önem kazanması gibi nedenler yüzünden ortaya bankaların, müşterilerine anında kredi onayı vermesi konusunu ortaya çıkarmıştır. Bu nedenle bazı bankalar, müşterilerine anında onaylı kredi vermektedir. Bunu sağlamak amaçlı bankaların kendine özgü yöntemleri ve çalışmaları vardır. Örneğin, müşterinin bankaya göndereceği bir SMS ile kredi notuna bakılır ve duruma göre kredi onayı verilir ya da verilmez. Bankalar, müşterilerin internet üzerinden ya da akıllı telefon uygulamalarından veya SMS ile hızlıca kredi başvurusu yapmaları gibi birçok imkan sağlamaktadır. Bu şekilde yapılan başvurular hızlıca, dakikalar içerisinde geri dönüş yapılarak sonuçlandırılır.

Bugün ülkemizde Enpara, Denizbank, Directbank gibi hem şubesiz hem de masrafsız krediler veren hızlı bankacılık uygulamaları vardır. Bu uygulamalar ile internet üzerinden anında onaylı kredi başvurusu oldukça basit ve caziptir. Kredi başvurusu yapılan banka ile daha önce çalışılmamışsa ve müşterinin bankada hiçbir bilgisi bulunmuyorsa banka, müşteriden çeşitli evraklar ya da belgeler isteyebilmektedir. 2017 yılı itibarı ile anında onaylı krediler neredeyse her bankada bulunmaktadır. Anında kredi alabilmek için tek gerekli olan tüm başvurularda olduğu gibi kredi notunun ve risk analiz raporunda görülen kredi toplam limitinin yeterli düzeyde olması gerekmektedir.

Anında onaylı krediyi veren bankalar listesinde her banka bulunabileceği gibi hiçbir banka da görülemeyebilir. Bu şu anlama gelmektedir. Kredi başvurusu yapan müşterinin maaş bordrosu ve geliri düşük, kredi notu düşük, bankalardan aldığı kredi sayısı zaten çok fazla ve bu borçların ödenmemesi durumunda hiçbir bankadan kredi onayı alamamaktadır. Ancak kredi notu yüksek, maaş bordrosu ve geliri yeterli seviyede ise her bankadan rahatlıkla kredi alabilir, banka da anında istenilen krediyi onaylayabilmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,1954
  İngiliz Sterlini
  4,6463
  Japon Yeni
  3,2401
  Rus Rublesi
  0,06025
  SA Riyali
  0,95337
  Altın
  145,627
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:36
 • Son Yazılar