Banka Hesabı Nasıl Açılır ?

26.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 62 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankacılık ve finansal destek hizmeti veren bir çok banka vardır. Banka hesabı açmak için seçeneklerin arasından kişiye en uygun olanı seçildikten sonra tercih edilen bankanın bir şubesine giderek kolayca banka hesabı açılabilir. Banka hesabı açmak isteyen kişi nüfus cüzdanıyla birlikte bankanın hesap açma ve kapama işlemleri seçeneğinden aldığı sıra ile işlemine başlayabilir. Banka hesabı açmak sizden kimlik bilgilerinize ulaşılmak amacıyla nüfus cüzdanınız istenecektir. Bankadan bankaya değişsede genel olarak sizden istenden tek belge nüfus cüzdanı olacaktır ancak nüfus cüzdanınızın yanınında ek olarak ev yada iş adresleriniz, kullanmakta olunan sabit hat ve cep telefonu numaralarınız ve meslek sahibi iseniz işiniz hakkında bilgiler gibi kişisel bilgiler istenebilir.

 

 

Bilinmesi gerekenler arasında minimum hesap açılış ücreti ve hesap işletim ücreti kesintisi vardır. Minimum hesap açılış ücreti geçtiğimiz yıllarda daha fazla yaygın olsa da hala bunu şart koşan sayıca az bankalarda vardır. Hesap işletim ücreti ise çoğu banka tarafından üç ay yada altı ay gibi periyotlarla kesinti yapılmaya devam etmektedir. Bu gibi sebeplerden dolayı minumum hesap açılış ücreti ve hesap işlem kesinti oranı gibi ayrıntılar hesap açma için başvuru esnasında müşteri temsilcisi ile görüşülmeli ve bilgi sahibi olunmalıdır.

Kimlik bilgileri işlemleri tamamlandıktan sonra müşteri temsilcisi size bireysel müşteri sözleşmesi imzalatacaktır. Özetle imzalanılan bu sözleşme; sözleşme hükümlerinin, müşteri hesabını açtırmak için seçtiği bankanın tüm şubelerinde açılmış ve açılacak olan tüm hesaplar için geçerli olduğunu ve bankanın tüm şubelerinde gerçekleşecek her işlemin kabul edildiği ve sözleşmeye uyulacağı anlamına gelir. Müşteri, işlem yapan müşteri temsilcisinden bu sözleşmenin tamamını isteyip okulayabilir yada temsilciden kısaca kendisine anlatmasını isteyebilir. İmzalanma işleminden sonra müşteriye sözleşmenin kopyası verilecektir. Sözleşme imzalandıktan sonra banka hesabı açma işlemi tamamlanmış olacak ve müşteri temsilcisi tarafından açılan mevduat hesabını temsil eden bir hesap cüzdanı verilecektir. Hesap cüzdanı verilmesi işleminden 7-10 gün sonra başvuru anında verilen güncel ev yada iş adreslerinden seçilen birine bankaya ait tüm ATM’lerde kullanmak üzere bir debit kart gönderilecektir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar