Banka Kredisi Kullanırken Yapılacak Diğer Ödemeler

30.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 62 Kişi Okumuş ve 2 Yorum Yapılmış.

Bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarına göre onlara kredi imkanları sağlamaktadır. Banka kredi kullanıcısı ihtiyacı olan para miktarını bankadan talep eder. Banka kredi isteyen müşterisinin gerekli olan tüm koşullara uygun olduğuna karar verirse kredi talebini olumlu bir şekilde cevaplayacaktır. Kredi kullanıcısı müşterinin kredi talebi onaylandıktan sonra talep ettiği parayı bankadan tahsil edecektir. Sonrasın da ise banka ve müşterinin birlikte karar verilen ödeme şekline göre müşteri bankaya geri ödeme yapacaktır. Müşterinin talep ettiği parayı sağlayan bankanın işlemlerinin düzgün bir biçimde yürütülebilmesi için farklı başlıklar altında başka ödemelerde yapılmaktadır. Bu işlemler bankanın geri ödemeyi garanti haline alması için önemlidir.

Müşterinin bankaya kredi tutarı dışında ödemesi gereken tutarlar vardır. Ve kredi çekme esnasından imzalanan sözleşmede bunlar belirtilmektedir. Müşterinin sözleşmeyi imzalaması durumunda bu ödemeler yapılacaktır. Bu ödemeler arasında en önemli olanı zorunlu hayat sigortasıdır. Bankadan kredi kullanmak isteyen müşterinin zorunlu hayat sigortası yapılması şart koşulmuştur çünkü banka kredisinin geri ödemeleri devam ederken krediyi çeken kişinin ölüm durumunda bankaya olan bu borcun zorunlu hayat sigortası tarafından ödenmesi söz konusudur. Böyle bir şart koşarak banka borç olarak verdiği kredi tutarının geri ödenmesini kesin kılmaktadır. Zorunlu hayat sigortası yapılırken kişiler sağlık muaynesinden geçirilir. Kişinin sağlık durumuna ve yaşına göre sigorta primleri belirlenir ve zorunlu hayat sigortası tamamlanır. Kredi kullanırken yapılacak diğer bir ödeme ise bankanın talep ettiği dosya masrafı tutarıdır. Bankaların yaptıkları evrak işlerine karşılık istenilen tutardır ve oransal olarak hepsanarak bankadan bankaya farklılık gösterir. Banka kredisi veren bankanın kredi kullanıcısından aldığı komisyonun yanı sıra expertiz ücretide vardır. Kredi talebiyle bankaya başvuran müşterinin krediyi kullanmak için talep ettiği tutarla satın almak istediğini belirttiği varlık fiyatlarının uyumlu olup olmadığını incelemek için expertizin profesyonel görüşüne başvurulur. Ve bu expertiz ücretinide kredi kullanıcısı öder.Tüm bu ödemelerin yanı sıra müşteri bankaya konut kredisi adı altında başvuru yaptığında satın alınacak evin sigortası ve zorunlu deprem sigortası yapılmak zorundadır. Kredi kullanıcısı kredi çekme talebinde bulunurken tüm bu ödemeleri iyi araştırmalıdır.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

[…] bir döviz kurunun değeri, o dövize olan arz ve talep dengesine uygun olarak serbest bir şekilde […]

[…] Kredi başvurusunda istenen evraklar her bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte, kredi başvurunuz esnasında sizden ek belge, evrak ya da kefil talep edilebilmektedir. […]

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1751
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,195
  İngiliz Sterlini
  4,6455
  Japon Yeni
  3,2404
  Rus Rublesi
  0,06026
  SA Riyali
  0,95328
  Altın
  145,667
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:05
 • Son Yazılar