Bankalardan Evlenme Yardımı Nasıl Alınır

24.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 62 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

    Yeni evlenecek kişilerin ve evlenecek kişilerin ailelerinin en büyük sorunlarından biri de düğünde harcanacak olan meblağlardır. Bu meblağlar çoğu kişiye göre yüksek gelmektedir ve bazı aileler ellerindeki paralarla karşılanamayabilir. Bu nedenle bankalar, yeni evlenecek kişilere evlenme kredisi gibi krediler çıkararak yardımcı olurlar.

Bankalar kredilerini devlet destekli vermektedir. Devlet destekli evlilik kredisi almak için, evlenecek kişiler daha önceden herhangi bir bankada açtırdıkları çeyiz hesaplarında belli bir miktar para biriktirirler. Bankada biriktirilen bu meblağ karşısında devlet de belli bir oranda destek vererek kişilerin evlenmesine yardımcı olur. Ayrıca bu sistemde evlenecek adayların en az 3 yıl kalma zorunluluğu vardır. Devlet destekli çeyiz yardımı için başvuruda bulunmayan ve evlilik kredisi almak isteyenler için birçok banka tarafından, uygun faizli ve vade seçenekleri ile bireysel ihtiyaç kredileri alınabilmektedir. Bazı durumlarda bankalar, evlenme kredileri isimli kampanyalar düzenlemekte ve evlenmek isteyenler bu kampanyalardan yararlanabilmektedir. Bu tür kredilerle beyaz eşya almak, düğün, nişan ya da söz yapmak, tatile ya da balayına gitmek çok kolaylaşmaktadır.

Evlenme adayı olan ya da evlenenlere devlet tarafından yapılan yardımların detaylarına inecek olursak, anlaşmalı bankalarda açılan bir çeyiz hesabına en az 3 yıl süreyle yapılacak yatırımın ve buna müteakiben devletin belirli bir oranda yaptığı yardımın yanı sıra, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yapılacak sosyal yardımlar da vardır. Yetim aylığı alan kız çocukların evlenmeleri halinde SGK’nın yapacağı evlenme ödeneği ve belediyelerin yaptıkları evlenme yardımları da vardır.

Normalde kaymakamlıklar tarafından ödenen böyle bir ödenek yoktur. Fakat vakıf tarafından yardıma muhtaç olunduğu görülürse ve kaymakam tarafından da onaylanırsa belirli bir oranda vakıftan ödenek çıkartılabilir. Belediyeler tarafından yapılan yardımlar için, belediye meclisi tarafından böyle bir karar çıkartılmış olması gerekir. Her belediye için bu yardım söz konusu değildir. Ancak yeni evlenmek isteyenlere birçok belediye yardım yapmaktadır. Ayrıca belediyeler toplu evlenme törenleri düzenleyerek evlenmek isteyenlere yardım yapmaktadır. Bu konudaki bilgileri bağlı olunan belediyelerden alınabilir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,1954
  İngiliz Sterlini
  4,6463
  Japon Yeni
  3,2401
  Rus Rublesi
  0,06025
  SA Riyali
  0,95337
  Altın
  145,627
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:36
 • Son Yazılar