Bankaların İnternet Şubeleri Nasıl Kullanılır?

30.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 55 Kişi Okumuş ve 1 Yorum Yapılmış.

Bankalar cep bankacılığı ve internet üzerinde birçok hizmet sunduğu gibi internet şubelerinden de hizmetler vermektedir. Bu internet şubelerinin kullanımı gayet basittir ve bir banka şubesinde yapabileceğiniz her işlemi internet bankacılığında da yapabilirsiniz. Banka internet şubesine girmek için TC numaranızla ya da banka veya kredi kartınızın üzerindeki müşteri numaranızla telefonunuza gönderilen şifre ile birlikte giriş yapabilirsiniz. Her internet şubesinde olduğu gibi finansal durumunuz ve vadeli ya da vadesiz hesabınızdaki finansal durumlarınız ve hangi şubeye aitse oradaki hesap numaranızın yansıtıldığı ekran gösterilir. Burada varlıklarınızı ve borçlarınızı görüntüleyebilir, gelir gider durumunda nakit akışı izleyebilirsiniz. Hesabınıza para yatırıldığı takdirde gelir ve gider sekmesinde bulabilirsiniz. Ayrıca kendinize bir birikim hedefi de ayarlayarak isteğe bağlı olarak düzenli ya da düzensiz şekilde hesabınızda bir birikim yapabilirsiniz. Ek kart ya da altın hesabı oluşturabilir, avans hesaplar için başvuru talebinde de bulabilirsiniz. Güncel hareketlerinizi takip edebilir ve kartın oluşturulduğu döneme kadar gelir ve giderlerinizi takip edebilirsiniz.

Kredi kartı hesaplarınızın takibini ve borç ödemelerinizi yapabilme imkanı da sunan internet şubeleri ayrıca faturalarınızı ödemeniz için de fırsat tanır. Fatura, kredi kartı, teleofon faturası ödeme ya da TL yükleme, vergi ya da SGK ödemeleri, OGS/HGS ödemeleri, senetleriniz gibi ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca iTunes gibi sanal marketler için de kod alabilir ya da hediye olarak birine armağan edebilirsiniz. Para transferleri için havale ve EFT’lerinizi gerçekleştirebilir ve aynı zamanda döviz transferi de yapabilme imkanınız vardır. Anlaşmalı bankalara da mevcut hesabınızdaki parayı döviz olarak aktarabilirsiniz ve cep bankalarınıza da para gönderme gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Yatırım olarak fon, repo, döviz ve altın hesapları oluşturup bunlara hesabınıza para yatırıldığı anda özel hesap açıp talimat verebilir, bono, tahvil ve hisse senedi gibi işlemleri internet bankacılığınız üzerinden takip edebilirsiniz. Çeşitli hesaplarınız için kart yönetimini yapabilir ve sanal kart hesabı da talep edebilirsiniz. Ek olarak kartınızdaki şifre işlemlerini de gerçekleştirebilir ve ek kartlara sahipseniz bunları da yönetme imkanınız mevcuttur.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

[…] Cep bankacılığı, banka şubelerinde yapabileceğiniz çoğu işlemi telefonunuzda yüklü olan banka şubesi uygulamasından yapabilmenize olanak tanır ve internet sayesinde cep telefonunuzdan istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesaplarınıza ulaşıp buradan para gönderebilir, fatura ödeyebilir ve kredi karktı ya da ek kart başvurusu yapabilirsiniz. Vadesiz hesap açılışı ya da kredi kartı avans bilgilerinizi sorgulayabilir, OGS/HGS ve sigorta başvurusu yapabilir, bu başvurularınızı tek bir uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca hesabınızdaki para miktarına ulaşabilir, vadesiz ya da vadeli hesaplarınızdaki para miktarını dolar ya da euro para birimi üzerinden görebilir, hesaplarınızdaki nakit akışlarını takip edebilir ve finansal takviminizi oluşturabilirsiniz. Bu takvim sayesinde ayrıca hesabınızın oluşmasından itibaren tüm para hareketlerini izlemeniz mümkündür. […]

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1751
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,195
  İngiliz Sterlini
  4,6455
  Japon Yeni
  3,2404
  Rus Rublesi
  0,06026
  SA Riyali
  0,95328
  Altın
  145,667
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:05
 • Son Yazılar