Borç Transfer Kredisi

25.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 56 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Borç transfer kredisi, genel olarak çeşitli bankalarda kredi kartı borçları bulunan kişilere bir ihtiyaç kredisi sağlayarak diğer bankalardaki borçlarını kapatıp tüm borçlarını tek bir bankada toplayıp düzenli bir şekilde ödeme sağlamasına olanak tanıyan bir kredi çeşididir. Bu kredi tarzında amaç, dağınık bir şekilde farklı tutarlardaki kredi borçlarını tek bir çatı altında toplar ve birleştirir. Borç sahibi olan kişiler de bu borçları tek bir bankaya düzenli olarak ödeme fırsatı bulur. Aynı zamanda bankalar, borçlu kişiye uzun vadeli bir ödeme planı imkanı sunar.

Borç transferi kredisi veren bankalar, krediyi vermeden önce bazı koşullar sunmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi, borç transfer kredisi sunan bankaların her tip kredi borcunu ödemediğidir. Borç transfer kredisi, kredi kartı borçlarını içerir ve bazı durumlara göre miktarına ya da ödeme şekline göre ihtiyaç kredileri de bu ödeme tarzına dahil edilebilir. Borçların birleştirilmesi aşamasında diğer borçların toplanıp bir araya gelmesinde bankalar, herhangi bir transfer işlemi ücreti almazlar. Diğer şekilde ise borçlu taraf, borç transfer kredisi yaptığına dair bilgilendirmek için bankayı arayıp borç transfer kredisi yaptığını bildirmesi gerekir.

 

Bankalar, borçlular için borç transfer kredisi adı altında büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bunun için de borç transfer kredisini tercih etmeleri için birçok sebep ortaya sunabilirler. Borçlunun birçok bankaya olan kredi borçları, borçların ödenmesinin unutulması, borç takiplerinin zorlaşması, borç ödemelerinin aksaması gibi durumlarda borç transferi kredisi kullanılarak bu sorunlar ortadan kalkabilir.

Borç transfer kredisini sunan bankalar, genel olarak borçları gecikmede olan ya da borç sahibinin hakkında takip kararı başlamış tüketicilere bu imkanı sunarlar. Bu yüzden bankalar, bu kredi sistemini daha çok kredi borçlarını ödemeye çalışan tüketicilere öncelik tanırlar ve bu yüzden de borç transfer kredisi onay oranları, diğer kredi sistemlerine göre daha düşük olur. Kredi kartı borçlarını düzenli ödeyen ve farklı birçok bankaya kredi kartı borcu olan kişilerin haklarında takip kararı ve gecikme durumu olmayan müşterileri seçmek bankalara avantaj kazandırabilir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar