Cep Bankacılığı Nedir, Nasıl Kullanılır

30.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 59 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Cep bankacılığı, banka şubelerinde yapabileceğiniz çoğu işlemi telefonunuzda yüklü olan banka şubesi uygulamasından yapabilmenize olanak tanır ve internet sayesinde cep telefonunuzdan istediğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Banka hesaplarınıza ulaşıp buradan para gönderebilir, fatura ödeyebilir ve kredi karktı ya da ek kart başvurusu yapabilirsiniz. Vadesiz hesap açılışı ya da kredi kartı avans bilgilerinizi sorgulayabilir, OGS/HGS ve sigorta başvurusu yapabilir, bu başvurularınızı tek bir uygulama üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca hesabınızdaki para miktarına ulaşabilir, vadesiz ya da vadeli hesaplarınızdaki para miktarını dolar ya da euro para birimi üzerinden görebilir, hesaplarınızdaki nakit akışlarını takip edebilir ve finansal takviminizi oluşturabilirsiniz. Bu takvim sayesinde ayrıca hesabınızın oluşmasından itibaren tüm para hareketlerini izlemeniz mümkündür.

Hesaplarınıza ayrıca ek olarak avans hesap ya da kredi kartı hesabı ekleyebilirsiniz. Bunun yanında sigorta poliçeleri, çek ve senetlerinizin görüntüleri ve tahsil ya da teminat çeklerinizi ve ödeme çeklerinizi görüntüleyebilir ve bunları takip edebilirsiniz. Para transferlerini sadece hesap adı ya da IBAN numarası ile gerçekleştirebilir, fatura ödemelerinizi istediğiniz zaman ya da otomatik ödeme talimatı vererek gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca cep bankacılığında her türlü döviz işlemleri de yapabilmeniz mümkündür. Cep bankacılığı uygulamalarında döviz alış satışını güncel olarak görebilir ve kur farklarını size her gün takip etmeniz için bildirim göndermesini sağlayabilirsiniz. Fon alış ve satışlarınız, altın işlemleri elektronik vadeli işlemler ve hisse işlemlerini yatırımlar gibi menülerden gerçekleştirebilmenin yanında piyasa bilgilerinin ve hisse senetlerinin de takip edilmesine olanak tanıyan cep bankacılığı uygulamaları da mevcuttur. Ayrıca zahmetsiz olarak yapabileceğiniz döviz çevirici uygulamaları da ek olarak uygulama ile birlikte yüklenir.

Kişisel bilgileriniz ile birlikte müşteri numaranız, hesabınızın hangi şubede oluşturulduğu ve hesabın açılış tarihi de cep bankacılığı uygulamasında mevcuttur. Kredi kartlarınızın ise kullanılabilir limitini takip edebilir, güncel borçlarınızı kendi menüsünden öğrenebilirsiniz. Hesap kesim tarihlerini de kredi kartı menüsünden takip edebilir buna göre gecikmeli ödeme yaşamak zorunda kalmazsınız. Aynı zamanda vadesiz hesabınızdan kredi kartı borcunu da ödeme imkanınız cep bankacılığı uygulamalarında bulunmaktadır.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1756
  Amerikan Doları
  3,568
  Euro
  4,1944
  İngiliz Sterlini
  4,6433
  Japon Yeni
  3,2382
  Rus Rublesi
  0,06029
  SA Riyali
  0,95275
  Altın
  145,622
  Son Güncelleme: 15.08.2017 01:44
 • Son Yazılar