Emeklilere Yapılan Promosyon Ödemeleri Ne Şekilde Gerçekleşecek?

12.06.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 76 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankalarla çalışan emekliler; çalıştıkları bankalara dayalı olarak bazı promosyon ödemeleri ile karşı karşıya kalarak; bu bağlamda bazı mali olumlu sonuçları da elde etmeye başlayacaklar. 1 Mart tarihinde başlayan bu tür işlemler sonuçlanmamışken; bu tür bir promosyon işleminden ne şekilde yararlanılması gerektiğine dair açıklamalar da halen daha kafa karıştırıcı bir biçimde kendini gösterirken; emeklilerin ne şekilde hareket etmesi gerektiğine dair bir bilgi de emeklilere lanse edilmemiş gibi görünüyor. Bu aşamada da emeklilere dayalı çalışmaları ortaya koyması üzerine de talep edilmesi halinde de gerekli mali seçenekler emeklilere sunulacaktır.

 

Emeklilere yapılacak olan promosyon ödemeleri gerçekleşecek ve bu aşamada da bu tür ödemelerin gerçekleşmesi aşamasında da TC kimlik numarasının son numarası dahilinde de gerekli ödemeler kendini gösterecektir. Kimlik numarasının son hanesine göre kendini gösterecek olan emekli promosyon ödemeleri; son bölümüyle kendini göstererek; bu alanda emeklilerin mali anlamda bazı meblağlar ile değerlendirilmesi sonucu da yer alacaktır. Bu aşamada da emeklilerin derecelerine göre bazı paralara sahip olma durumu kendini gösterecek şekilde faaliyetlerini gösterecek olan şekilde yer alamsı aşamasında da yer alması ile emeklilere fayda sağlayacak biçimde varlığını kanıtlayacak biçimde gündeme gelmesi de konuşulmaya devam ediliyor. Bu tür promosyonların hemen hemen her emeklinin de yararlanabilecek şekilde yer alması da kendini gösteriyor.

Toplamda 11.5 milyon emeklinin yararlanacağı promosyon işleminden emeklilik derecelendirilmesine dayalı olarak bazı ödemeler gerçekleştirilecektir. Maaşa ilave promosyon işlemi sırasında maaşı 1000 TL’nin altında yer alan kişilerin promosyon olarak 300 TL alması bekleniyor.  1000 ile 2000 TL arasında emeklilik maaşı alan kişilere ise 375 TL, 2000 TL ve üstü emeklilik maaşı alanlara ise 450 TL emekli promosyonu ödenecektir. Yalnız bu tür bir emeklilik promosyonundan yararlanmak isteyen kişiler; ilgili bankalara giderek promosyon sözleşmesi aşamasında da gerekli sözleşmeleri imzalaması da gerekecektir. Bu aşamada da SGK promosyon ödemelerinin sözleşmelerini ve ödemelerini gerçekleştirmek adına da 14 banka ve PTT ile anlaşmaya vararak; emeklilerin bu tür işlemleri gerçekleştirmelerini sağladı.

 

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1755
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,1965
  İngiliz Sterlini
  4,6474
  Japon Yeni
  3,2407
  Rus Rublesi
  0,06028
  SA Riyali
  0,95337
  Altın
  145,865
  Son Güncelleme: 15.08.2017 01:09
 • Son Yazılar