Emekliye Devlet Destekli Kredi

29.07.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 11 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Emeklilere verilecek olan devlet destekli kredi ve avans uygulaması son günlerin oldukça popüler haberleri arasında yer almaktadır. Bilindiği üzere emeklilerin aldığı maaşın 10 katı kadar kredi alabileceği ile ilgili çalışmalara başlanmıştı. Bu kredinin diğer kredilerden çok büyük bir farkı da bulunuyor. O da, bu kredinin faizsiz olarak verilmesidir.

Nakit Avans Sistemi Nasıl İşliyor?

Nakit avans sisteminden emekli olan herkes yararlanabilecek. Emeklilerin acil nakite ihtiyaçları oldukları zamanda bu sistemden faydalanabilecekler. Nakit avanstan faydalanabilmesi için, maaşını aldığı bankaya başvurulması gerekiyor. Avans sisteminden yararlanmak isteyenlerin, maaşlarının 3 katına kadar nakit avans çekebilmesi mümkün olacak. Çekilen bu avanslar 1, 2 veya 3 yıl içinde geri ödenebilecek. Daha yeni emekli olup, maaşı bağlanmayan emekliler 3. 900 TL’ye kadar nakit avans çekebileceklerdir. Diğer emekliler için çalışmalar devam etse de, yeni emekli olanlar için bu sistem şimdiden devreye girdi. Emeklilere aldıkları maaşın 3 katı kadar maaş verileceği gelen haberler arasında. Bu alınan avanslar 12, 24 ve 36 ay vadeler ile geri ödenebilecek. 1200 TL alan bir emekli bu durumda 3600 TL nakit avans çekebilecek.

Emekliye Devlet Destekli Kredi

Emekliye devlet destekli kredi son seçimlerin gündemlerinden biri olmuştu. Bu kredi türü sayesinde emekliler maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi alabilecekler. Devlet destekli faizsiz bu kredinin çalışmaları hala devam ediyor. Emekliler aldıkları bu krediyi ödeyecekleri zaman faiz ödemeyecekler ve esnek vadeler ile borçlarını ödeme imkanına sahip olacaklar. Bu krediyi alabilmek için belirli kamu bankalarından emekli maaşınızı alıyor olmanız gerekiyor. Çekilen bu kredinin borcu vade zamanı emeklilerin maaşlarından otomatik olarak tahsil edilecek. Eğer söz konusu kamu bankalarından maaşlarınızı çekmiyorsanız, maaşınızı söz konusu o bankalara taşımak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Emekliler için kredi almak her zaman kolay olmuyor ve acil paraya ihtiyaç duyduklarında hangi bankadan kredi alabilirim diye kara kara düşünmek zorunda kalıyor. Bu yüzden devlet destekli nakit avans ve kredi sistemi, emekliler için oldukça faydalı bir sistem olacak. Hem faizsiz olması hem de esnek vadelere sahip olması nedeniyle bu sistemin oldukça rağbet göreceğini şimdiden söylemek mümkün.

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1744
  Amerikan Doları
  3,571
  Euro
  4,1937
  İngiliz Sterlini
  4,6454
  Japon Yeni
  3,2546
  Rus Rublesi
  0,06029
  SA Riyali
  0,95348
  Altın
  146,36
  Son Güncelleme: 14.08.2017 23:04
 • Son Yazılar