Esnaf Kredisi Nasıl Çekilir?

28.05.2017 tarihinde Krediler kategorisine eklenmiş, 61 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Ülkemizde son yıllarda esnafı destekleyen birtakım çalışmalar olmakla beraber; mali anlamda da krediler sağlanarak esnafın daha aktif bir biçimde ticaret gerçekleştirmesine dayalı oluşumlar görülmektedir. Esnaf destek kredisi adı altında da yer alan bu tür krediler; Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri tarafından sağlanarak; esnafların herhangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya kalmamaları da sağlanmakta ve istenilen şartları sağlandıktan sonra fon niteliğinde yer alan unsurlar kendini göstererek; esnafa mali anlamda destek sağlayan bir kaynak görevinde yer almaktadır.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri; esnafların kredi işlemlerini gerçekleştirirken kefil konumunda bulunmakta ve esnafların mali kaynak arayışında da aracı konumunda yer almaktadır. işlerini büyütmek, borçlarından kurtulmak ya da daha iyi imkanları elde etmek amacıyla ortaya çıkan esnaf kredisi; belli başlı şartlar altında sağlanmakta ve insanların ihtiyaçlarını giderebilecek şekilde kendini göstermektedir. Esnaf kredisi çekebilmek için gereken ilk şart esnaf ya da sanatkar olmaktan geçiyor. Bunun yanında Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda sicil kaydının olması ve kefalet verecek olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri bölgesinde bulunan bir ev adresine ya da iş yerine sahip olmak da gerekecektir. Esnaf kredisinden yararlanmak için son olarak kendini gösteren şart ise Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri ile ortak konumunda yer almamak gerekecektir.

Esnaf kredisine sahip olmak için ilk olarak belirtilen şartlara uygunluk taşımak gerekmektedir. daha sonraki süreçte de kayıtlı olduğunuz Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifleri bünyesine yazılı bir başvuruda bulunarak belli bir meblağda esnaf kredisi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu tür bir yazılı müracaat; yönetim kurulu tarafından kabul edilir ve incelenmek üzere krediyi çekmek isteyen kişiye belli bir tarih verilir. 15 gün içerisinde netleşen esnaf kredisi müracaatınızın sonucu olumlu bir biçimde sonuçlanıyor ise; Halkbank’a gerekli bilgileriniz verilerek; söz konusu bankadan tahsil etme işlemini de hayata geçirebilirsiniz. Bu sayede de esnaf kredisini kendi amaçlarınız doğrultusunda kullanmaya da başlayarak; kendinize bir fon yaratabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1751
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,195
  İngiliz Sterlini
  4,6455
  Japon Yeni
  3,2404
  Rus Rublesi
  0,06026
  SA Riyali
  0,95328
  Altın
  145,667
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:05
 • Son Yazılar