Esnaf Kredisi Nedir ? Nasıl Alınır ?

18.07.2017 tarihinde Krediler kategorisine eklenmiş, 31 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankaların verdiği kredi hizmeti müşterileri tarafıdan çok tercih edilen bir hizmettir. Ancak bankalar işlevlerine ve kullanım türlerine göre verecekleri banka kredilerini kategorilere ayırmıştır. Araç satın almak isteyen müşteriler bankalardan araç kredisi, ev satın almak isteneler morgage kredisi , ya da herhangi bir durum karşısında nakit ihtiyacından dolayı ihtiyaç kredisi veya bunlardan tamamen farklı olarak iş kurmak yada bir işletmenin sahibi olarak iş yerini oluşturmak yada geliştirmek amacıyla esnaf kredisi talep edilmektedir.

Esnafların değişen tüketim alışkanlıkları ve gelişen hipermarketler sebebi ile işleri eskisi kadar yolunda gitmemektedir. Buna bağlı olarak bazı bankalar belli tutarlara kadar esnaf ve zanaatkarlara faizsiz kredi verebilmektedir. Ancak bankaların verdiği bu faiziz kredi imkanından yaralanabilmek için taşınması gereken özellikler vardır. Bankalardan faizsiz kredi almak istenler bankalar tarafından istenen bu özellikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bir esnaf faizsiz kredi talebi ile bir bankaya başvurduğunda eğer esnafın ya da zaanatkarın icra ettiği meslek kaybolmaya yüz tutmuş ise ya da ustalık belgesi ile yeni bir iş kurmaya çalışan ve ek olarak da kosgeb ile uyumlu girişimcilik eğitimini tamamlayanlar bu faizsiz kredi imkanından yaralanabilmektedir. Ancak bu şartları taşımayan ancak hali hazırda bir işletmesi olur krediye ihtiyaç duyan esnaflar da bankaların verdiği esnaf kredilerinden yararlanılabilmektedir. Bu esnaf kredisi hizmeti diğeri gibi faizsiz değildir ancak yine esnaf düşünülerek faiz oranı düşük tutulmuştur.

Esnaf kredisi almak isteyenlerin yapmaları gereken işlemler kolay ve basittir. Öncelikli olarak kredi almak isteyen esnaf kendisi için en avantajlı gördüğü bankayı iyi araştırmalıdır ve hangi banka ile çalışacağına karar verdikten sonra kredi talebi ile ilgili bankanın herhangi bir şubesine başvurabilmektedir. İlgili bankanın müşteri temsilcisine bu talep iletilir ve karşılığında müşteri temsilcisi birkaç belge talep edecektir. Esnaf kredisi kullanmak isteyen banka müşterisi öncelikli olarak kendi nüfus cüzdanı esnaf sicil kayıt belgesi, vergi levhası istenmektedir. Tüm bunlara ek olarak ise iki tane kefil ve ipotek talep edilebilir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1742
  Amerikan Doları
  3,571
  Euro
  4,193
  İngiliz Sterlini
  4,6439
  Japon Yeni
  3,2492
  Rus Rublesi
  0,06022
  SA Riyali
  0,95355
  Altın
  146,203
  Son Güncelleme: 14.08.2017 23:39
 • Son Yazılar