Ev Hanımları İhtiyaç Kredisi Alabilir Mi?

27.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 63 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankalar, geçtiğimiz yıllar içerisinde faaliyete geçirdiği ev hanımlarına ihtiyaç kredisi verme işlemi ile çalışmayan olarak nitelendirilen ev hanımlarına büyük bir ayrıcalık sunmaya başlamışlardır. Birçok kredi tipi ve ayrıcalığa sahip olan bankalar, bu kredi tiplerini müşterilere tanıtsalar da istedikleri kredi kullanımlarına ulaşamamaktadırlar. Bu yüzden kredi türlerini farklılaştırıp potansiyel müşteriler aramaya başlamışlardır. Ev hanımlarını da hesaba katarak farklı bir atak yapan bankalar, çalışmayan ev hanımları için düzenledikleri kredi türünü sunmuşlardır.Bu kredi kapsamında ev hanımlarının karşılık olarak ekonomideki paylarının artırılması ve bu sayede ekonomiye olan katkılarının da artırılması hedeflenmiştir. Bankaların sunduğu bu imkanın yanında devletin de ev hanımlarına sunduğu bazı kredi türleri bulunur. Bu kredileri kullanmak için ev hanımları, ihtiyaç kredisi veren bankaların internet şubelerinden, müşteri temsilcilerinden ya da banka şubelerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ev hanımları, eşlerinin maaş bordrolerini bankaya göstererek ihtiyaç kredilerini karşılayabilirler. Bankalar ise maaşa göre ihtiyaç kredisini 24 aya kadar taksite bölebilir ve ödeme imkanını genişletebilirler. Bazı bankalar, ev hanımlarına ayrıca bireysel kredi özellikleri ile eş değer kredi imkanları sunabilirler. Ev ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik, taşıt kredisi hatta konut kredisi gibi seçenekler de sunabilirler.

Bankalar ayrıca gelir belgesi olmadan da kredi verme imkanı tanır. Bu bankalardan herhangi birine mesaj yoluyla ya da internet uygulamasından başvurduktan sonra gelen kredi ön onayından sonra başvurdukları bankaya gidip kredilerini çekebilirler. Kredi limitlerini ve ödeme şekillerini seçmelerinin ardından ihtiyaç kredilerini kullanmaya başlayabilirler.

Ek olarak ev hanımları, kefil gösterme yoluyla da ihtiyaç kredisi alabilirler. Fakat eşlerinin başka bir bankada kredi borcu ödemeye devam ediyorsa bankalar kredi vermezler. Bu durumda da ev hanımları hala krediye ihtiyaç duyarlarsa kendilerine ait herhangi bir taşınmaz mülkü gösterip ipotek etme karşılığında kredilerini çekebilirler. Bu ipotek edilebilecek taşınmaz mülk, ev, araba, arsa gibi mülkler olabilir. Banka ise bu durumda gelir belgesi olmaksızın ev hanımlarının başvurularını onaylarlar. Aynı zamanda kira geliri sahibi olan ev hanımları da kontrat sözleşmesini bankalara gösterip ihtiyaç kredisi alabilirler.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar