Faizsiz Kredi Veren Bankalar

26.05.2017 tarihinde Krediler kategorisine eklenmiş, 67 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Kredi bir  kuruluştan veya tüzel kişikten başka bir kişiye, tüzel kişiliğe veya bir kuruluşa ödünç para vermektir. Kredi veren kuruluşun bu işten kar etmesi için müşterilerine açtıkları krediden belli oranlarla faiz getirisi almaktadır ancak ülkemizde genel olarak çiftçilere, esnaflara, sanatkarlara, emeklilere, memurlara, işçilere olmak üzere çoğu iş sektöründeki çalışanlara faizsiz kredi verilebilmektedir. Sosyal devlet gerekçesiyle bankaların faiz getirisi almadan verdikleri bu krediler devlet destekli ve mevzuat gereğincedir.

İnsanların tüketim toplumlarına mensup olmasından dolayı zaman zaman toplu alışverişlerle karşı karşıya kalabileceklerinden ötürü bankalardan toplu miktarlarda kredi almak isteyebilirler. Ancak günümüzde kredilerin faiz oranları bir hayli yüksektir ve kredi kullanıcıları çektikleri kredi karşılığında bankalara çok yüksek faiz oranlarını geri ödemek istememektedirler. Bu sebeple bankalardan talep edecekleri faizsiz kredi seçenekleri hakkında detaylı bir araştırma yaparak en uygun şekilde var olan kampanyayı tercih etmek için girişimlerde bulunacaklardır. İnternetten erişebilceğiniz bazı kredi hesaplama uygulamalarından hesaplamanızı yapıp hangi bankanın  ihtiyacınıza en uygun krediyi verdiğini görebilirsiniz. Kredi almak istediğiniz bankaya internet aracıylığıyla kolay bir başvuru yapabilirsiniz.

Türkiye’de katılım bankası adı altında hizmet veren faizsiz kredi sunan bankalar vardır. Burada kullanılan katılım kelimesi bankacılık türünde olan oluşacak kar ve zarara katılmak anlamına gelmektedir. Türkiye’de katılım bankacılığı adı altında faizsiz kredi veren bankaların isimlerini şöyle sıralayabiliriz : Ziraat Katılım Bankası; konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri ve mevduat değerlendirme hesapları ,Vakıf Katılım Bankası; cari hesap, katılma hesabı, konut, taşıt, arsa gibi gayrimenkuller, Kuveyt Türk; tüm finansman ürünlerine artık olarak altın kart, sale plus, ihtiyaç kart gibi uygulamalar, Türkiye Finans; bireysel konut, taşıt ve ihtiyacın yanısıra döviz hesapları, Albaraka Türk; bireysel konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri ve hicaz kart gibi kendi bünyesinde olan premium kredi kartları, Bank Asya; tüm finansman ürünleri, katılım ve altın hesapları ve bireysel emeklilik ürünleri , Emin Evim ise bir finansman kurumu yada banka olmamasına rağmen müşteriler tarafından tercih edilem sebebi kooperatif metoduyla çalışmasıdır.

 

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar