Havale ve EFT İşlemlerinde Ücret Almayan Bankalar

23.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 56 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankaların herhangi bir hizmet sağlaması konusunda işletim ücretleri ve aidatlar kendini göstermekte; bu tür bir işlemin yürürlükte yer alması da kullanıcıların herhangi bir işlemi yürütürken ekstradan ödeme yöntemi ile de karşı karşıya kalabilmeleri durumu oluşacaktır. Bu tür durumdan fazlasıyla müzdarip bir konumda yer almaları durumundan dolayı da internet üzerinden yapılacak işlemlerde ücret talep etmeyen bankalar da yaygın bir biçimde kullanılarak; havale ve EFT gibi para transferi işlemleri konusunda da sıkça kullanılan bankalar olarak talep görmeye devam edecek şekilde yer almaya başlamışlardır.

Havale ve EFT bankalar aracılığı ile en yaygın bir biçimde tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. bu tür işlemlerle para aktarımı yaparken; bazı bankalarda yer alan hesap türleri herhangi bir işlem ücreti adı altında ekstra para talep etmeyecek ve var olan meblağlarda kesinti yaşanmadan da karşı tarafa kısa bir süre içerisinde aktarım işlemini hayata geçirecektir.

İnternet platformu üzerinden yapılan EFT ve havale gibi para aktarımı işlemleri kapsamında da insanlardan herhangi bir ücret talep edilmemesinin yanı sıra herhangi bir bankanın yer alan şubesine de eğitmelerinin önüne geçilmiş; para aktarım işlemlerinin olabildiğince hızlı bir biçimde de karşı tarafa iletilmesi de sağlanmıştır. Bu tür bir sanal ortamdaki transfer işlemleri sırasında da hizmet bedeli adı altında herhangi bir ücret talep edilmeyerek; müşterilerin ekstra meblağlarla karşı karşıya kalmasının da önüne geçilmiştir.

Finansbank Enpara, iGaranti, ING Günlük Paket, Yapı Kredi Nuvo ve HSBC Büyük Adım adı altındaki faaliyetler sayesinde herhangi bir hesaba belli düzeylerde para aktarımını gerçekleştirmek için kendini göstermiş uygulamaların yer aldığını da söylemek mümkündür. Hafta içi günlerde mesai saatinin sonuna kadar ücretsiz bir biçimde EFT yapmanızı sağlayan bu tür bankalar; aynı zamanda her an hiçbir hesap işlem ücreti ödemeden de havale işlemlerini hayata geçirmenize olanak sağlayacak bir program olarak kabul görüyor. Havale ve EFT işlemlerinde de belirlenen miktarlardaki meblağlar bu sayede herhangi bir kesintiye uğramadan da aktarılabiliyor.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar