Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi Kartları

28.05.2017 tarihinde Kredi Kartları kategorisine eklenmiş, 71 Kişi Okumuş ve 2 Yorum Yapılmış.

Bankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan hesap işletim ücretleri; kişilerin kart kullanımında karşı karşıya kaldıkları farklı bir uygulama olarak kendini gösteriyor. Bu uygulama kapsamında kredi kartları kullanan milyonlarca kişinin; her yıl hiçbir şekilde harcama yapmamasına rağmen; sadece kart kullanım ücreti adı altında bazı meblağlara tanıklık ettiği de gözlemlenebiliyor. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler ise tüketici mahkemelerine giderek; bu tür bir faaliyetin yersiz bir işlem olduğunu kanıtlayarak; uzun vadede ödeme yapmış olduğu meblağları faiziyle beraber geri alması da sağlanabiliyor.

Bankaların işlem ücreti adı altında gerçekleştirdiği işlemler; özellikle kredi kartlarında kendini göstermekle beraber; neredeyse her yıllık dönemde bir asgari tutar boyutlarına da ulaşabiliyor. Yalnız bu tür bir faaliyet içerisinde olmayarak; kullanıcılarını aidat işlemi ile karşı karşıya getirmeyen bankalar da bulunmakta ve bu tür politikayı da kredi kartları kapsamında da ele almayı sürdürmektedir. Maximum Aidatsız Kart, İş’te Üniversiteli Aidatsız Kart, Bonus Flexi, Fix Card, World Eko Card, Axess Free ve AsyaCard adıyla kullanıcılara hizmet sağlayan kredi kartları; işlem ücreti adı altında belli dönemlerde herhangi bir ücret almayarak; kendini göstermektedir. Bu tür kartların sadece yapılan harcamalar doğrultusunda dönem borçlarını ödemenize yönelik bir sistem dahilinde faaliyetler göstermesinden dolayı; kart işlemleri bünyesinde herhangi bir kullanım ücreti ödenmesi durumu ile karşı karşıya kalınmamasını da sağlamaktadır.

Aidatsız imkanlarla kullanım imkanı sağlayan kredi kartları; sadece harcama yapma özelliğinin dışında varlık gösteren söz konusu banka faaliyetleri aşamasında; alışveriş yaptıkları kadar puan da kazanarak; belli bir seviyeye gelen puanları kapsamında da yeni unsurları edinebilme imkanına erişebileceklerdir. Bu aşamada da kredi kartlarının bonus adı altında verdiği promosyonlar da kendini göstermekte ve belli bir noktadan belli bir sayıda harcama yapıldığı takdirde ekstradan kazanç elde edebilmeniz de kendini gösterecektir. Aidatsız bir biçimde hizmet veren kredi kartları bu sayede de yaygın bir biçimdeç tercih edilmekte ve kullanıcılarına istediklerini alabilmeleri aşamasında da fayda sağlayan bir araç olarak görülmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

[…] ya da kredi kartları kapsamında bankalarla çalışan emeklilerin; borçlanmaları durumunda maaşlarına haciz gelebilmesi ihtimali de göz önüne alınsa da yasalar gereği bu tür bir işlem yapılması […]

[…] İnternet bankacılığı kullanmaya karar verildikten sonra ilgili bankanın web sitesiden kayıt olunmalıdır. Bu kayıt aşaması güvenlik açısından biraz uzun sürmektedir. İstenen tüm bilgiler doğru şekilde verilmelidir, özellikle e-mail ve telefon konusunda kesinlikle güncel olarak kullanılan bilgilerin girilmesi gerekmetedir. Çünkü herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında ilk başvuracak olanlar e-mail ve telefon numaralarıdır. Bankalar arasında farklılık göstersede internet bankacılığı kullanıcılarının sık aralarıklarla herhangi oluşabilicek bir tehdite karşı şifre değişikli yapmasını istenenmektedir. […]

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar