İnternet Alışverişlerinde Kredi Kartlarının Güvenli Kullanımı

09.06.2017 tarihinde Kredi Kartları kategorisine eklenmiş, 79 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Günümüzde değişen tüketim alışkanlıkları ile birlikte alışveriş alışkanlıklarıda değişim göstermektedir. Geçtiğimiz yıllarda internet üzerinden alışveriş yapmak bugüne kıyasla bu kadar fazla değildi. Ancak satışa sunulan markaların güvenilirliği ya da internet üzerinden satış yapıldığı için satıcının azalan masrafları sebebiyle bazen ürünler mağaza satış fiyatlarından uyguna satışa konmaktadır. Böylelikle normalinden daha düşük fiyatlı ürünlerin satın alınması tüketiciler açısından avantajlıdır. İnternet üzerinden aynı ürünü daha uygun fiyata alma seçeneği varken tüketici daha fazla olan fiyatı ödemek yerine internet üzerinden alışveriş yapmayı seçecektir.

Online alışveriş sitelerinden ürün satın alınması durumunda karşımızdaki satıcıya elden para vermemiz mesafe dolayısıyla mümkün değildir bunun için uzaktan ödeme aracı olarak kredi kartları yada banka kartları kullanılır. Kredi kartı alışveriş esnasında taksit seçeneği sunması, kart kullanıcısına puan kazandırması ve ödeme şeklinde kolaylık sağlaması sebepleriyle tüketicilere çok pratik gelmektedir ve yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Ancak yanlış şekillerde kullanımlar sonucunda kredi kartı kullanıcısını çok büyük problemler ile karşı karşıya bırakabilmektedir. Tüm bu avantajlardan yararlanmak istenirken yapılan yanlış kullanım şekillerinden kaynaklanan sorunlarla tüm sorumluluk kredi kartı kullanıcısına aittir. Bu gibi kullanıcı hataları yapmamak için online alışveriş esnasında kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

Öncelikle bilinen ve tanınmış sitelerden alışveriş yapılmaya özen gösterilmelidir. Adı hiç duyulmamış sitedelerden uzak durulmalıdır. Alışveriş yapılacak sitenin gerekli güvenlik sertifikalarının olup olmadığı kontrol edilmelidir ve eğer gerekli sertifakalar yoksa alışveriş yapılmaktan kaçınılmalıdır. Hiç bir online alışveriş sitesi ödeme yapmak için post cihazlarında olduğu gibi kredi kartı şifrenize ihtiyaç duymaz. Herhangi bir online alışveriş sitesinde sizden kredi kartınızın şifresi isteniyorsa ödemeye yapmaya devam etmemeniz önerilmektedir. Alışveriş sonrasında karşılaşabilinecek potansiyel bir sorun ile ilgili müşterinin müracaat edebileceği bir iletişim adresi olması online alışveriş siteleri için öenmli bir gerekliliktir. Alışveriş yapılan online sitede müşterilerin sorunları ile ilgilenmek için herhangi bir girişim yoksa oradan alışveriş yapmamanız önerilir. Tüm bu şartların uygulanması ve kredi kartı bilgilerinizin ikinci kişilerle paylaşılmaması durumunda alışveriş yaparken sorun yaşamayacağınız ön görülmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1756
  Amerikan Doları
  3,568
  Euro
  4,1944
  İngiliz Sterlini
  4,6433
  Japon Yeni
  3,2382
  Rus Rublesi
  0,06029
  SA Riyali
  0,95275
  Altın
  145,622
  Son Güncelleme: 15.08.2017 01:44
 • Son Yazılar