İnternet Üzerinden Banka İşlemleri Güvenli Mi?

13.06.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 78 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankacılık sektörü internet dahilinde de hizmet vermeyi sürdürerek; bu bağlamda müşterilerine dayalı bir çalışmayı daha da kısa süre içerisinde sağlamaya devam etmektedir. Bu alanda da gerekli cep ya da internet bankacılığı konusunda yeterli bir konumda yer alan bankalar; müşterilerin zaman kaybetmeden gerekli işlemleri gerçekleştirmesini sağlamakta ve bu tür bir işlemi hayata geçirmeleri için banka şubelerini tercih etmeleri gerekliliğini de sonlandırmaktadır. Bu derecede etkili sonuçlar verecek olan internet ve mobil bankacılığın güvenilir olup olmadığına dair de soru işaretleri banka müşterilerinin kafalarında soru işaretine sebep olmakta ve bu tür bir oluşumdan uzak durmalarına da sebebiyet vermektedir.

İnternet bankacılığından yararlanan müşterilere banka tarafından belli bir kullanıcı adı ve şifre tahsis edilerek; bu aşamada gerekli sonuçların gündeme gelerek; teknolojinin imkanları dahilinde fatura ödeme ve para transferi yapma gibi faaliyetleri oturdukları yerden gerçekleştirmeleri de sağlanabilmektedir. Bu tür bir işlem içerisinde yer alacak olan kullanıcıların banka hesapları mobil cihazları ile bağlantılı bir durumda yer alacak ve herhangi bir giriş yapılması esnasında da telefonlara SMS ile bilgi gönderilecek ve geçici şifre imkanı da bu sayede sağlanmış olacaktır. Bu şekilde tamamen müşterilerini farklı platformlardan haberdar etmek üzere çalışan bankalar; güvenli bir portal oluşturmak adına bu şekilde bir yol izlemeye de devam etmişlerdir.

Online shopping

İnternet bankacılığının sağladığı imkanların akabinde de kendini gösterecek olan faaliyetler; müşterileri memnun edecek şekilde var olsa da güvenilirlik açısından tehdit edecek pozisyonda yer almamasına rağmen bu şekilde düşünen insanlar tarafından pek fazla tercih edilmeyerek; banka işlemlerinin manuel bir biçimde hayata geçirilmesine dayalı olarak da hizmet almak isteyen insanların sayısı oldukça fazla olarak nitelendirilmektedir. Bu aşamada da banka faaliyetlerinin istenilen ölçütleri sağlama aşamasında ne derece güvenilir olmasına rağmen halen daha pek fazla kullanılmaması insanların alakası ile ilgili olup; güvenlik zafiyetlerinin hiçbir alakası bulunmamaktadır. Bu aşamada da gerekli sonuçlar kendini gösterecek ve beklentileri karşılamak adına da yer almaya bu tür programlar devam edecektir.

 

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1755
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,1965
  İngiliz Sterlini
  4,6474
  Japon Yeni
  3,2407
  Rus Rublesi
  0,06028
  SA Riyali
  0,95337
  Altın
  145,865
  Son Güncelleme: 15.08.2017 01:09
 • Son Yazılar