KOSGEB Kredisi Almak İçin Tavsiyeler

13.07.2017 tarihinde Krediler kategorisine eklenmiş, 40 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Açılımı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olan KOSGEB özet olarak iş kurmak amacıyla girişim yapmak isteyen yeni girişimcilere destek veren bir kurumdur. İş kurmayı planlayarak KOSGEB yardımlarında yaralanmak isteyen kişilerin yapması gerekenler vardır. Öncelikle bu kişiler kurmak istedikleri iş ile ilgili iş planı ile birlikte KOSGEB’e başvurmamalıdırlar. Ancak bu kurumun kişilere yaptığı yardımlardan faydalanabilmek için yerine getirilmesi gereken gereklilikler mevcuttur. Örneğin KOSGEB’e başvuracak olan kişinin uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayarak katılım belgesini alması gerekmektedir. Ancak üniversitede eğitim görmüş ya da görmekte olan kişilerin okullarından aldıkları girişimcilik dersini başarı ile tamamlayıp proje sunumunu yapmış ise bu ders istenen bu katılım belgesinin yerine geçebilmektedir. KOSGEB’den yararlanmak isteyenlerin yerine getirmeleri gereken diğer bir şart ise İŞGEM’ de yer alan bir işletme olması gerekliliğidir.

   KOSGEB’in verdiği kredi türleri değişmektedir. Geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak kredi seçenekleri mevcuttur. Kişilerin yaptıkları iş projelerine göre geri ödemeli ve geri ödemesiz verilecek olan kredinin tutarı belirlenmektedir. Esnaflar bazı durumlarda KOSGEB hibe ve faizsiz kredilerinden yararlanabilirken hayvancılık sektöründe (inek, keçi, koyun veya arı gibi) hayvan alımı için hibe ya da kredi hizmeti alınamamaktadır. Hayvancılık sektörüne ek olarak ticari araç satın almalarında da KOSGEB hibesi ya da faizsiz kredilerinden yararlanılamamaktadır.

Hibe ya da faizsiz kredi seçeneğinden yararlanmak isteyen yeri yatırımcıların dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Yapmak istedikleri iş projesinin KOSGEB istekleri doğrultusunda ve açıklayıcı bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Buna ek olarak gereklilik olarak istenen girişimcilik eğitim katılım formuna sahip olunması ya da üniversite hayatında girişimcilik dersi alıp proje geliştirmiş ise bu dersin katılım belgesi yerine sayılabilmesi için yapılması gerekenleri iyi araştırıp yerine getirmelidir. KOSGEB kredisi ya da hibesi alındıktan sonra işletmenin iflas ve ya olağandışı durumları haricinde 3 yıl içerisinde kapatılmaması gerekmektedir. Bundan farklı olarak ise KOSGEB yardımlarının kapmadığı hayvancılık sektörü için hayvan satın alımı ve ticari satın araç satın alımında destek alınamayacağı bilinmeli ve ona göre hareket edilmelidir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1741
  Amerikan Doları
  3,571
  Euro
  4,1928
  İngiliz Sterlini
  4,6467
  Japon Yeni
  3,2482
  Rus Rublesi
  0,06035
  SA Riyali
  0,9536
  Altın
  146,133
  Son Güncelleme: 14.08.2017 23:59
 • Son Yazılar