Kredi Borcunun Avukatta Olması Ve Taksitlendirilmesi

20.07.2017 tarihinde Krediler kategorisine eklenmiş, 26 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankalar, kişilerin üzerinde olan ve ödenmesi gereken kredi veya kredi kartı borçlarının ödenmemesi gibi durumlarda hukuk büroları ve icra daireleri ile irtibata geçerek kendileri adına yasal bir süreç başlatmaktadırlar. Bu süreç ile bankalar üzerindeki sorumluluğu ve takip etme yetkisini avukatlara bırakmaktadırlar. Kişilerin borcunu ödememesi durumunda bankadan uyarı gelmekte ve borcun ödenmesi için talepte bulunulmaktadır ancak buna rağmen borç ödenmiyorsa bu sefer devreye avukatlar girmek durumundadırlar. Avukatların devreye girmesi ile birlikte kişilere İcra Müdürlüğü’nden bir yazı gönderilecektir. Eğer bu aşamada maaşınız var ise icra gelecek ve maaşınızın 1/4’ü kesilecektir. Bu kesintinin gerçekleşmesi için maaşınızda başka bir icra olmaması gerekmektedir. Maaşınızda zaten bir icra varsa bu kesinti yapılamayacaktır.

Kredi borcunuz avukata gitmeden önce bankalar yapılandırma imkânı sunmaktadır. Yani eğer bankanın uyarılarına rağmen borcunuzu ödeyemediyseniz bizzat bankanıza ait şubeye giderek görüşme sağlayabilir ve borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Eğer bu aşamaları geçtiyseniz ve avukatlık olduysanız yapmanız gereken şey avukatın iletişim bilgilerine ulaşmak ve bürosunu ziyaret etmek olacaktır. Avukatla görüşmeye gittiğinizde kesinlikle yapıcı olmalısınız. Çünkü bundan sonraki aşama ile tamamen avukat ilgilenecek ve bankanın alması gereken borcu ödemeniz için gerekli işlemleri yapacaktır. Avukatınıza borcu ödemek istediğinizi yani gönüllü olduğunuz ve zorluk çıkarmayacağınızı söylemelisiniz. Gücünüzün yettiği kadarıyla borcu ödemek istediğinizi belirterek taksitlendirme teklifinde bulunmalısınız. Ödeyemeyeceğiniz fiyatların taahhüdünü vermemelisiniz. Hukuk kurallarının borçlunun haklarını da koruduğunu aklınızdan çıkarmamalı ve bu doğrultuda hareket etmelisiniz. Bütün bunlar olurken eğer adınızı kayıtlı ev ya da araba var ise satılamaz şerhi konulacaktır. Avukatınıza iyi niyetinizi gösterebilir ve ikna edebilirseniz size mutlaka taksitlendirme seçeneği sunacaktır. Size sunulan bu taksitlendirme seçeneğini önemsemeli ve düzenli bir şekilde ödemeye çalışmalısınız. Taahhüt imzaladıktan sonra borçlarınızı ödemezseniz taahhüdü ihlal davası açılabilir. Ancak bu durumu avukatınızla görüşüp bir anlaşma sağlayabilirseniz büyük bir sıkıntı ile karşılaşmadan belirlediğiniz zaman diliminde borçlarınızı rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Kredi borcunuzun avukata ulaşmaması için borçlarınızı gününü geçirmeden ödemeye çalışın. Eğer çoktan kredi borcunuz avukata düştüyse gidip bir görüşme yaparak taksitlendirme imkânından faydalanmaya çalışın.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1742
  Amerikan Doları
  3,571
  Euro
  4,193
  İngiliz Sterlini
  4,6439
  Japon Yeni
  3,2492
  Rus Rublesi
  0,06022
  SA Riyali
  0,95355
  Altın
  146,203
  Son Güncelleme: 14.08.2017 23:39
 • Son Yazılar