Kredi Çekmek İçin Gereken Evraklar

05.06.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 70 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

       Günümüzde birçok insan yetmeyen gelirleri, gerçekleştirmek istedikleri hayalleri, satın almak istedikleri gayrimenkuller ve benzeri pek çok sebepten dolayı borçlanma yoluna başvurmak zorunda kalmaktadır. Bu borçlanma yolunun en kolay, en çabuk ve en rahat şekli bankalardan çekilen kredi imkanlarıdır.

Kredi çekmek için öncelikle faizi ve ödeme imkanları en uygun bankayı seçmektir. Bunun için internette yapılacak bir araştırma neticesinde çeşitli bloglarda ve bankların internet sitelerinde kredi ve faiz oranlarına bakmak yetecektir. Kredi başvurusuna karar verildikten sonra ilk yapılacak iş, ilgili bankanın en yakın şubesine giderek bireysel müşteri hizmetlerine başvurulması gerekmektedir. Müşteri bu başvuruyu yaparken dikkat etmesi gereken unsur, daha önce bu bankayla herhangi bir ilişiği olup olmamasıdır. Eğer bu bankayla daha önceden çalışılmışsa ya da daha önce maaş alınan bir bankaysa, evrak istemeyecektir. Çünkü zaten müşterinin kişisel bilgileri daha önceden bu bankada bulunduğu için gerek duyulmayacaktır. Ama daha önce bu bankayla hiçbir ilişkisi bulunmuyorsa, banka çeşitli evraklar isteyecektir.

 

İlk olarak bir kredi başvuru formu doldurulması gerekecektir. Banka ayrıca, üzerinde kimlik bilgisi bulunan nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaportun aslı ve fotokopisini isteyecektir. Ayrıca banka, kredi başvurusunda bulunacak kişinin adına kayıtlı, son döneme ait bir elektrik, su, telefon ya da doğalgaz faturası ve ikametgah adresi isteyecektir. Ayrıca kredi başvurusunda bulunacak kişinin, çalışma şekline göre de bir gelir belgesi istenecektir. Eğer kişi ücretli bir işte çalışıyorsa, son 3 aya ait maaş bordrosu istenecektir. Eğer kişi emekli ise, emekli maaşının alındığı mevduat hesabına ait hesap hareketleri ya da emekli maaşını gösteren bir belge yeterli olacaktır. İhtiyaç kredisi başvurularında bu tür genel belgeler yeterli olacaktır. Fakat alınacak kredi türüne göre eklenecek bazı belgeler de vardır. Konut kredisi alacak kişilerden, satın alınacak konuta ait yapı kullanım izni ya da satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi istenecektir. Taşıt kredisinde ise, satın alınacak taşıta ait proforma ya da araç noter satış belgesi istenecektir.

Kredi başvurusunda istenen evraklar her bankaya göre değişiklik göstermekle birlikte, kredi başvurunuz esnasında sizden ek belge, evrak ya da kefil talep edilebilmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1756
  Amerikan Doları
  3,568
  Euro
  4,1944
  İngiliz Sterlini
  4,6433
  Japon Yeni
  3,2382
  Rus Rublesi
  0,06029
  SA Riyali
  0,95275
  Altın
  145,622
  Son Güncelleme: 15.08.2017 01:44
 • Son Yazılar