Kredi Faizi En Yüksek Olan Bankalar

05.06.2017 tarihinde Krediler kategorisine eklenmiş, 71 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

     Son zamanlarda insanların hayallerini gerçekleştirmek için, ihtiyaçlarına yetmeyen nakitler için, gayrimenkul sahibi olmak için, tatile gitmek için ve buna benzer birçok neden için çektiği bazı krediler vardır. Bazen nakit ihtiyacımız olur ve gelirimiz yetmez. Bu gibi durumlarda bankalardan en uygun faiz oranlarına sahip kredileri bularak nakit sorunu çözülmeye çalışılır.

Bankaların, insanların isteklerini karşılamak amacıyla verdiği bazı krediler vardır. Bunlardan bazıları; ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi, ticari kredi ve buna benzer pek çok kredi türü vardır. Bankalar, müşterilerine göre oluşturdukları sistemle en uygun krediyi ve vade süresine bağlı olarak eklenen faiziyle vermeye çalışırlar. Fakat bazen alınan kredileri ödeyemeyen müşteriler olur ve bazı idari, yasal ve cezai yaptırımlar uygulanır. Bu gibi bir durumla karşılaşmamak için tüm bankaların kredilere verdiği faiz oranlarını bilmek gerekir. Kredi çekmeden önce tüm bankaların verdiği kredilere ve vadesine bağlı faiz oranları iyice araştırılıp, en uygun ödeme seçeneklerini sunan bankalardan kredi çekilmelidir. Aksi takdirde ödenemeyen krediler maalesef insanların başına icraya kadar giden büyük sorunlar açmaktadır. Bütün bankalar kredi verirken vade süresine bağlı olarak faiz oranlarını arttırmaktadır. Faiz oranı ne kadar artarsa, krediyi öderken çekilen krediden faiz oranına bağlı olarak daha fazla ödenmektedir. Bu gibi durumda kişinin ilk yapması gereken, bankaların faiz oranlarına ve vade süresine bakarak, ödeme şekli en kolay gelen krediyi seçmesi gerekir. Türkiye’de bazı bankalar kredi faiz oranlarını yüksek tutmaktadırlar.

Ülkemizde ihtiyaç kredisi faizi en yüksek bankalar; Vakıfbank yüzde 1,75 faiz oranıyla en yüksek faizi veren bankadır. Vakıfbank’ı yüzde 1,45 oranında faiz oranıyla Akbank izlemektedir. Diğer faizi yüksek bankalar arasında Yapı Kredi, Kuveyt Türk ve QNB Finansbank izlemektedir. Konut kredisi en yüksek bankalar arasında en yüksek faizi veren banka yüzde 1,11 faiz oranıyla Türkiye Ekonomi Bankası yer almaktadır ve onu Akbank, Albaraka Türk ve Kuveyt Türk izlemektedir. En yüksek taşıt kredisi faizine sahip banka ise yüzde 1,50 faiz oranıyla ICBC Turkey bankasıdır.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1756
  Amerikan Doları
  3,568
  Euro
  4,1944
  İngiliz Sterlini
  4,6433
  Japon Yeni
  3,2382
  Rus Rublesi
  0,06029
  SA Riyali
  0,95275
  Altın
  145,622
  Son Güncelleme: 15.08.2017 01:44
 • Son Yazılar