Kredi Kartı Başvurusu Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

02.07.2017 tarihinde Kredi Kartları kategorisine eklenmiş, 48 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Günümüzde değişen yaşam koşulları ile birlikte kredi kartı kullanımında gözle görülür bir artış vardır. Çünkü yapılan alışverişlerde taksit imkanı sunması, harcamalar karşılığında kullanıcısına ek bonus puanlar vermesi ya da internet gibi mesafeli olarak yapılan alışverişlerde kolayca ödeme imkanı sağlaması gibi avantajları sebebiyle kredi kartı kullanımı artmıştır. Bunlar gibi kredi kartı kullanmanın avantajlarından yararlanmak isteyen insanlar kendilerine uygun olarak gördükleri bankalardan kredi kartlarını almaktadırlar. Ancak kredi kartının avantajlarından faydalanmak isterken yanlış kullanımı sonucunda kullanıcısına zararda verebilmektedir. Bu sebeple kredi kartları dikkatlice kullanılmalı ve dönem borçları gerektikleri tarihlerde ödenmelidir. Bu şekilde bilinçli olarak kullanılan kredi kartları kullanıcılarına alışverişlerinde bir çok avantaj sağlamaktadır. Ancak bankalara kredi kartı başvurusu yapan herkes kendi istekleri doğrultusunda kredi kartı çıkartılmamaktadır bu sebeple kredi kartı çıkarttırmak isteyen banka kullanıcılarının başvuru yaparken dikkat etmeleri gereken bazı hususlar vardır.

Öncelikli olarak bankadan kredi kartı çıkarttırmak isteyen müşterinin yaşının 18 olması gerekmektedir. 18 yaşını doldurmayan bir birey kendi adına kredi kartı çıkaramamaktadır. İstisna olarak ise henüz 18 yaşını doldurmamış bireyler kendinden büyük aile fertleri gibi reşit olan insanların kredi kartlarından ek kart olarak yararlanabilmektedir. Ancak burada önemli olan nokta ise kart sahibnin ek kart için başvuru yapması gerektiğidir.

Bankalardan kredi kartı alabilmek için öenmli olan diğer bir husus ise kişinin belgelendirilebilicek bir gelir kaynağının olmasıdır. Bu gelir kaynağına göre banka müşterisinin kredi kartının üst limitini belirlemektedir. Aynı zamanda banka açısından kredi kartı verdiği müşterisinin gelirinin olması kredi kartı borcunun geri ödenebilmesi açısından da önemlidir. Buna ek olarak ise öğrenciler bazı bankalardan kredi kartı çıkarttırabilmektedir.

İyi bir kredi notuna sahip olmak şartıda bankalardan kredi kartı çıkarttırma aşamasında önemlidir çünkü bankalar kredi kartı borcunun geri ödenebilmesi durumunda kişinin kredi notuna bakarak karar verir. Kredi kartını kullanacak olan müşterinin kredi notunun iyi olması beklenmektdir. Özet olarak bankalara kredi kartı başvurusu yapacak olan kişinin 18 yaşını doldurmş olması, gelir kaynağının olması ve kredi notunun iyi olması dikkat etmesi gereken unsurlardır.

 

 

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1749
  Amerikan Doları
  3,571
  Euro
  4,1955
  İngiliz Sterlini
  4,6483
  Japon Yeni
  3,2463
  Rus Rublesi
  0,06028
  SA Riyali
  0,95364
  Altın
  146,102
  Son Güncelleme: 15.08.2017 00:20
 • Son Yazılar