Kredi Kartı Kullanmanın Avantajları

07.06.2017 tarihinde Kredi Kartları kategorisine eklenmiş, 76 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

       Kredi kartı kullananların sayısı her geçen gün artmakta ve bununla birlikte gelen “Kredi kartı kullanmanın avantajları nelerdir?” sorusu her insanın aklında soru işaretleri bırakmaktadır. Bu soruya yanıt verecek olursak, kredi kartı kullanımının avantajları çok fazladır ve hatta kredi kartı kullanımı kişiye sağladığı avantaj kadar ülke ekonomisinin gelişmesinde de büyük fayda sağlar.

Kredi kartı kullanımının avantajlarından bahsedecek olursak, kredi kartları zamandan ve zahmetten tasarruf etmeyi sağlar. Kişi ATM aramak zorunda kalmaz ya da cebinde mutlaka nakit para taşımak zorunda kalmaz. Bunlar kredi kartının kişiye sağladığı kolaylıklardır. Ayrıca kredi kartlarının kayıt tutma özelliği sayesinde, kredi ekstreleri ile yapılan harcamaların takibini kolaylaştırır. Hatta bazı kartlar, yıl sonunda kişinin cari bakiyesini gönderir ki özellikle vergi zamanlarında bu kişiye oldukça yardımcı olabilir.

 

Kredi kartı kullanımının avantajlarından bir diğeri de, düşük kredi maliyetleridir. Eğer kişi o anda ihtiyacı olan nakde 1 hafta sonra ulaşacaksa, rotatif kredi kullanmanıza yardım edebilir. Ayrıca eğer acil nakde ihtiyaç duyuluyorsa, karttan belli bir faiz karşılığı çekilecek nakit avans bu ihtiyacı giderecektir. Kredi kartı kullanıcılarının elinin altında her zaman hızlı bir nakit aracı olması önemli bir nimettir. Bir diğer avantaj ise, yan ödemelerdir. Kredi kartı kullanan kişiler için, uçuş millerinden otomobillerde indirime kadar her konuda uygun kampanyalar mevcuttur. Sürekli seyahat halinde olan kişiler için, şehirler arası otobüs firmalarının ve uçak şirketlerinin sunduğu bir çok kampanyadan yararlanma söz konusudur. Ayrıca birçok kredi kartı veren banka, alım yapılan miktara göre daha fazla harcamaya teşvik edici kampanyalar düzenlemekte ve hatta anlaşmalı yerlerden yapılacak alışverişler neticesinde kredi kartı sahibine harcayabilecekleri puan imkanı sunmaktadır. Eğer kredi kartı kontrollü kullanılırsa ilk etapta bir kredibilite sağlayacaktır. Diyelim ki kişi, geçmişte bir problem yaşadı ve kredibilite puanı düştü. Bu durumda faturalar ve geri ödemeler zamanında sağlanırsa bu puan tekrar yükselecektir.

Ayrıca sahip olunan kredi kartları kişilere alışveriş konusunda da garanti sağlamaktadır. Eğer alınan üründe sorun yaşanıyorsa ve değiştirmek için fatura kaybedilmişse, kredi kartı ekstresi bu konuda bir garanti sağlamaktadır.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1742
  Amerikan Doları
  3,571
  Euro
  4,193
  İngiliz Sterlini
  4,6439
  Japon Yeni
  3,2492
  Rus Rublesi
  0,06022
  SA Riyali
  0,95355
  Altın
  146,203
  Son Güncelleme: 14.08.2017 23:39
 • Son Yazılar