Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

03.06.2017 tarihinde Kredi Kartları kategorisine eklenmiş, 72 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Bankaların müşterilerine sunduğu bir çok hizmet vardır. Bunlardan en çok kullanılanı ise kredi kartlarıdır. Değişen yaşam koşulları ile birlikte insanlar arasında nakit paranın çok kullanım alanı kalmamıştır. Hemen hemen herkes işlerini kredi kartları ile halletmektedir. Gerek nakit para taşımanın çalınma ihtimaline karşı bir önlem olarak gerekse de para çekmek için ilgili bankanın ATM şubesine gitmemek için kredi kartıları kullanılır. Kredi kartları ile ilgili başka bir avantajlı nokta ise alışverişlerdedir. Alışveriş esnasında tutarın tüketiciye yüksek gelmesi ve hepsini bir anda ödemek istememesi durumunda kredi kartı ile taksitlendirme imkanı vardır.

Bazı kredi kartı markalarının ise kullanıcılarına sunduğu puan avantajı vardır. Belli tutar üzerindeki alışverişlerinden oransal olarak hesaplaması yapılır hediye puan uygunmaktadır. Kredi kartı kullanıcıları ise bu hediye puanlarını istedikleri gibi kullanabilmektedirler. Farklı bir konu olarakta son yıllarda internet üzerinden alışveriş oranı çok artmıştır. Bir uzaktan ödeme aracı olarak kullanılan kredi kartları internet üzerinden yapılan alışverişlerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Tüm bu ve bunun gibi sebeplerden günümüz insanları kredi kartlarını yoğun olarak kullanmaktadır. Ancak kredi kartının ait olduğu banka hizmetlerini beğenmeme , daha avantajlı kredi kartı edinme veya farklı sebeplerden kaynaklı olarak kullanıcıları kredi kartlarını kapatma kararı alabilirler. Kredi kartını kapatmak isteyen biri öncelikli olarak kredi kartına ait olan tüm borcunu kapatmak zorundadır. Örneğin toplam 1000 TL tutarında taksitli alışveriş yapılmış bu tutarın aylık 200 TL ödemesi olmasına rağmen kredi kartını kapatmak isteyen bir kullanıcı toplam borcu olan 1000 TL’yi ödemek zorundadır. Kredi kartı kapatma ve kredi kartının iptal edilmesi halk arasında aynı şey olarak düşünülsede biribirinden farklıdır. Kredi kartının kapatılması bir süre kullanılmama anlamına gelirken kredi kartının iptal edilmesi ise tamamen kullanım dışı kalmasıdır. Kredi kartını iptal ettirmek isteyen bir kullanıcı karta ait tüm borcu ödedikten sonra ilgili bankanın bir şubesine yazılı bir dilekçeyle kredi kartının iptalini isteyebilir ya da müşteri hizmetlerini aramak yoluyla kredi kartının iptali talebinde bulunabilir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  106913
  USD/EUR
  1,1709
  Amerikan Doları
  3,579
  Euro
  4,1907
  İngiliz Sterlini
  4,6247
  Japon Yeni
  3,2345
  Rus Rublesi
  0,06055
  SA Riyali
  0,95579
  Altın
  145,872
  Son Güncelleme: 16.08.2017 02:15
 • Son Yazılar