Kredi Kartı Notu Nasıl Yükseltilir

25.05.2017 tarihinde Bankalar kategorisine eklenmiş, 57 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Günümüzde birçok banka, kredi kartı kullanımını arttırmak ve insanları gün geçtikçe kredi kartı ile alışverişe yönlendirmek amaçlı birçok kampanya yürütmektedir. Kredi kartıyla alışveriş yapmanın sağladığı avantajlar göz önüne alındığında, kredi kartı kullanımının önemini anlamış oluruz. Artık günümüz şartlarında çoğu insan kredi kartı ile alışveriş yapmaktadır. Hal böyle olunca da bazı durumlarda insanlar, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanmaktadırlar.

Bankalar kredi kartlarını müşterilerine sunarken, müşterilerinde bazı kriterler aramaktadır. Eğer bu kriterlere uyulmazsa kredi başvurusu reddedilir. Bu önemli kriterlerden biri de kredi notudur. Kredi kartı notu, kredi borcunun ödenip ödenmemesi ya da kredi kartı borcunun geciktirilmesi durumunda azalmaktadır. Kredi notu her kişide her bankada aynı görünür. Bu nedenle kişi yeni bir kredi başvurusunda bulunduğunda kredi notu düşük olacağı için banka kredi başvurusunu onaylamayacaktır.

 

 

Fakat bazı bankalar müşterilerinin mağdur olmaması için ve borçlarını rahatlıkla ödemeleri için bazı uygulamalar kullanmaktadır. Bunlardan biri de kredi kartı borcu yapılandırmasıdır. Öncelikle kredi kartı sahibinin yapması gereken, eğer aksayan ödemeleri varsa bunları düzeltmelidir. Aksi durumda kredi notu yükselmeyecek, aksine düşecektir. Bu durumda bankalar talepleri ödeme durumu iyi olmadığı için olumsuz sonuçlandıracaktır. Kredi notunu yükseltmek için, bütçeye göre harcama yapmak en önemlisidir. Eğer harcamalar kişinin ödeme gücüne göre yapılırsa, ödemeler de o denli rahatlayacaktır ve kredi notunda herhangi bir azalma olmayacaktır. Aylık bütçe aşıldığı durumlarda kredi kartı borcunu zamanında ödeyememe durumlarında ise kredilerin vadesi uzatılmalıdır. Hatta taksitlendirilmelidir. Günümüzde birçok banka müşterilerine borçlarını taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Fakat vade uzatıldığı zaman toplamda ödenecek kredi artacak ancak aylık ödeme tutarı azalacaktır.

Kredi kartı sahibinin birden fazla kredi borcu varsa tek bir kredide birleştirerek kredi notu arttırılabilir. Örneğin, çok fazla kredi borcuna sahip bir kişi, bankadan çekeceği bir kredi ile bütün borçlarını kapatıp, son çektiği krediyi bütçesine uygun bir şekilde vadelendirerek ödeyebilir. Böylece kredi notu düşmez. Ya da kredi kartı sahibinin üzerinde herhangi bir gayrimenkul var ise bankaya ipotek gösterebilir. Böylece kredi limiti yükseltilebilir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,57
  Euro
  4,1954
  İngiliz Sterlini
  4,6463
  Japon Yeni
  3,2401
  Rus Rublesi
  0,06025
  SA Riyali
  0,95337
  Altın
  145,627
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:36
 • Son Yazılar