Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

27.05.2017 tarihinde Kredi Kartları kategorisine eklenmiş, 76 Kişi Okumuş ve 2 Yorum Yapılmış.

Öğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar ve bu yüzden para açısından başvurdukları tek kaynak kredi kartları olur. Bankalar da öğrencileri ve özellikle üniversitede eğitim gören öğrencileri kendileri için büyük bir müşteri grubu olarak görürler. Bu kredileri sağlarken bankalar, öğrencilerden gelecek olan kredi kartı borcu ödemelerini karşılamaları adına ailelerine ya da herhangi bir burs alıyorsa burstan gelecek olan parayı güvence olarak görürler. Aynı şekilde öğrenciler de nakit ihtiyacını karşılamak için kredi kartlarından taksitli nakit çekim imkanını kullanırlar ve istatistiklere göre en çok kullanılan kredi kartı özelliği nakit çekim çeşidirir. Bu yüzden kredi kartı imkanı sunan bankalar, potansiyel müşteri olarak gördükleri öğrenci kesimini dikkate alırlar.

 

Birçok banka bu açıdan öğrencilere nakit ihtiyaçlarını karşılaması için kredi kartı fırsatı sunar. Ziraat Bankası, Yapı Kredi, Akbank, TEB, Garanti, Finansbank, VakıfBank gibi bankaların çeşitli ödeme sistemleri ile kredi kartı seçenekleri mevcuttur. Bazı kredi kartları, lisans öğrencilerine normal fırsatlar sunarken diğer bankalardaki kartlar yüksek lisans öğrencilerine kredi kartı limiti yükseltme, borç ödeme şartlarındaki değişiklikler gibi birçok çeşit imkan tanır. Bankalar, üniversitede eğitim gören öğrencilerin lisans sürelerini dört yıl olarak baz alır. Kredi kartı başlangıç limitleri 250, 400 ve 500 TL arasında değişirken düzenli ödemelere göre bankanın hesap limitini artırma payı 2000 TL’ye kadar çıkabilir. Aynı zamanda bankadan bankaya değişen kredi kartlarında yıllık hesap kesimi de uygulanabilir. Bazı bankalar hesap adına üyelik aidatı isteyebilir. Öğrenci hesaplarınızda bu tür kesintilerin olmaması için kredi kartı temin ettiğiniz bankaya öğrenci olduğunuza dair belge ile birlikte gidip bu aidatın kesilmesini engelleyebilirsiniz.

Öğrenci kredi kartı için her banka şubesine başvuru yapabilirsiniz. Herhangi bir banka şubesine kredi kartı başvuru formu ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte gidip kredi kartı başvurusunu yapabilir, iki haftalık bir süreçte kartınızı teslim alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı başvuru onayınız değerlendirildikten sonra cep telefonunuza kredi kartı başvurunuzun kabul ya da red edilme sonucu gelecektir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

[…] pazarlama, kozmetik, yurt dışında yapılan harcamalar, ofis malzemesi ve hediye çeki oldu. Kredi kartlarından gerçekleştirilen harcamalardaki taksitlendirme oranları 12 ayı geçmeyecek şekilde […]

[…] Kredi kartıyla taksitli alışveriş sistemi, banka ile satıcı kurum arasında yapılan bir anlaşmaya göre müşterilere yaptıkları taksitle ödeme imkanı sağlaması işlemidir. Bu taksitlendirme işleminin vadesi, oluşacak ilave maliyetler tamamen banka ile satıcı kurum arasındaki anlaşmaya bağlıdır. Kart sahibi tarafından yapılacak harcamalar ve bunların neticesinde doğan borçlar ödeme konusunda insanlar için tehlike arz etmektedir. Özellikle dönem borcunun ödenemediği durumlarda bankanın kredi kartı sahibi üzerinde uyguladığı yüksek miktarda faizler vardır. Bu yüzden kredi kartıyla taksitli alışveriş müşteriler için bulunmaz bir nimettir. […]

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  109537
  USD/EUR
  1,1752
  Amerikan Doları
  3,569
  Euro
  4,1942
  İngiliz Sterlini
  4,6447
  Japon Yeni
  3,2392
  Rus Rublesi
  0,06024
  SA Riyali
  0,95306
  Altın
  145,614
  Son Güncelleme: 15.08.2017 02:20
 • Son Yazılar