Ticari Kredi Kartı Nedir?

12.07.2017 tarihinde Krediler kategorisine eklenmiş, 66 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Ekonominin gelişip değişmesi ile birlikte yatırımlar ve kişilerin yaptığı harcamalar değişiklik göstermiştir. Özellikle çalışma sektöründe olmak üzere yapılan yatırımlar ile birlikte çok büyük meblağlar dönmektedir ve yatırımcılar ve müşteriler bu yüksek tutarları nakit bir biçimde ödemek yerine çek, senet, banka kartı ya da kredi kartı gibi avantajlı ve pratik yöntemleri tercih etmektedirler. Çünkü yüksek olan tutarları nakit ödemek risklidir. Yatırımcı satın alması karşılığında yapacağı yüklü miktardaki ödemeyi nakit yapması için yanında o tutar kadar nakit para taşınası gerekmektedir. Ancak bu yüksek tutarı kişinin yanında taşımasındaki çalınma riskine kıyasla kredi kartı ve banka kartı kullanılması daha güvenlidir.

Kişisel olan harcamalarda da insanlar avantajlarından faydalanmak amacıyla kredi kartı kullanmayı tercih etmektedirler. Hemen hemen aynı şekilde ticaret ile uğraşan kişilerin kullandıkları kredi kartlarına ise ticari kredi kartları denmektedir. Bireysel olarak kullanılan kredi kartları ile aynı işlevde kullanılan ticari kredi kartlarının kullanılmasında ticaret ile uğraşan kişilere farklı avantajlar sağlayabilmektedir. Örneğin kendi bireysel kredi kartı ile ticari kredi kartının ayrımını yapması harcamalarını düzenleyebilmesi ve takip edebilmesi açısından önemlidir. Böylelikle kendi bireysel işlemleri için ne kadar, ticari işleri için ne kadar ödeme yaptığı ayrı ayrı takip edebilmektedir. Başka bir avantaj olarak nakit ödemelerin yapılması durumunda kişi yaptığı ödemeyi takip edemezken aynı ödemeyi ticari kredi kartından yapması durumunda kredi kartının ait olduğu banka ile iletişime geçerek çok basit birkaç işlem sonucunda nereye ne kadar tutarda ödeme yaptığı görüntüleyebilmektedir. Bireysel kredi kartından farklı olacakta ticari kredi kartında kullanan kişinin isim soy ismi ve unvanı da yer alabilmektedir.

Tüm bu avantajlardan farklı olarak yönetici konumundaki müdürler işletmelerindeki personellerinin iş için yapacakları harcamalar için onlara ticari kredi kartı çıkarttırabilmektedir. Böylelikle personellerinin ne kadar harcama yapabileceklerini kart limiti ile belirtilmemektedir buna ek olarak ise ticari kredi kartının ayrıntılarından personellerinin nereye ne kadar harcama yaptığını kontrol edebilmektedir. Personellerinin hangi tarihlerde hangi kurumlara ne kadar ödeme yaptıklarını bu kadar ayrıntılı bir şekilde görebilmek büyük bir avantajdır ve yöneticiler tarafından tercih edilmektedir.

Yazar Hakkında

Yazar : editor

Yazar Hakkında :

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Banka Hesabı Nasıl Kapatılırİnsanlar gelirlerini ve sahip olduğu gayrimenkulleri güvenilir bir şekilde
Taşıt Kredisi Nasıl Alabilirim?Araba sahibi olmak isteyen kişiler yeterli ölçüde paralara sahip
Hesap İşletim Ücreti Nedir? Neden Alınır?     İnsanlar, sahip oldukları değerleri korumak amacıyla bankalarda
Bedelli Askerlik İçin Kredi Çekilebilir Mi?     Askerlik yapmak istemeyenler için ve devletin hazinesine

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Banka ve Krediler     Günümüzde pek çok banka insanlara finansal destek
Çeyiz Hesabı Veren BankalarÇeyiz hesabı, evlenecek olan çiftlerin belirli bankalardan çeyiz hesabı
Öğrenciye Kredi Kartı Veren BankalarÖğrenciler üniversiteye başladığında genel olarak nakit sıkıntısı çekmeye başlarlar
Hesap İşletim Ücreti Almayan Kredi KartlarıBankaların en fazla şikayet edilen işlemi olarak göze çarpan

Son Yapılan Yorumlar

 • BIST
  108941
  USD/EUR
  1,1817
  Amerikan Doları
  3,503
  Euro
  4,1396
  İngiliz Sterlini
  4,4853
  Japon Yeni
  3,2189
  Rus Rublesi
  0,0605
  SA Riyali
  0,94497
  Altın
  144,641
  Son Güncelleme: 23.08.2017 14:17
 • Son Yazılar